سازمان جهانی غذا: قصد خروج از افغانستان را نداریم

  • انتشار: ۱۴ ثور ۱۴۰۲
  • سرویس: اقتصاد
  • شناسه مطلب: 137275

سازمان جهانی غذا (WFP) بر بازگشت کارمندان زن به روند کمک‌رسانی در افغانستان تاکید می‌کند و می‌گوید که این سازمان قصد خروج از این کشور را ندارد.

این سازمان ناوقت چهارشنبه سوم می (۱۳ ثور) در پاسخ به پرسش خبرنگاران گفت که این ادارۀ ملل متحد در شش دههٔ گذشته کمک‌های غذایی را به افغان‌ها فراهم کرده است و به کمک‌هایش ادامه خواهد داد.

سازمان جهانی غذا افزوده است: «ما قصد خروج از کشور را نداریم. سازمان جهانی غذا بر ماندن و ارایه کمک در افغانستان متمرکز است، جایی که گرسنگی هنوز جان ۱۵ میلیون افغانستانی را تهدید می‌کند. خروج از این کشور به معنای در معرض خطر قراردادن افغانستانی ها به ویژه زنان و کودکان است.»

پس از ممنوعیت کار زنان افغانستانی در اداره‌های سازمان ملل متحد از سوی حکومت طالبان در آغاز ماه اپریل، اچیم ستاینر، رییس برنامه توسعه‌ای سازمان ملل متحد هشدار داد که اگر طالبان این محدودیت‌ها را لغو نکنند، آن اداره آماده خواهد شد تا تصمیم “دلخراش” را برای خروج از افغانستان بگیرد.

سازمان جهانی غذا می‌گوید که به دلیل مشکلات موجود در تامین بودجه، کمک‌های خود را به نیازمندان در افغانستان کاهش داده است. به گفتۀ این سازمان، در شش ماه آینده حدود ۹۰۰ میلیون دالر برای کمک به خانواده‌ها، زنان بیوه، زنان سرپرست خانواده و خانواده‌های بسیار فقیر که با گرسنگی شدید در افغانستان روبرو اند، نیاز است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟