رییس بخش فن‌آوری کمیسیون انتخابات به دادستانی معرفی شد

  • انتشار: ۱۸ میزان ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 69963

دفتر ولایتی کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی کابل، می‌گوید که «کبیر پناهی» رییس بخش فن‌آوری کمیسیون مستقل انتخابات به دلیل وجود مشکلات در دستگاه‌های شناخت بایومتریک رأی‌دهنده‌گان در روز انتخابات به لوی سارنوالی معرفی شده‌است.

به گفتۀ این نهاد، بیش از ۸۰۰ شکایت دربارۀ مشکلات در دستگاه‌های شناخت بایومتریک در روز انتخابات، در کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی ثبت شده‌اند.

در روز برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری گزارش‌هایی از عدم کارکرد درست دستگاه‌های شناخت بایومتریک در مرکزهای رأی‌دهی نشر شدند.

نبود نام‌های رأی‌دهنده‌گان در فهرست رأی‌دهندگان، از مشکلات دیگر بود که رأی‌دهنده‌گان را با چالش روبه‌رو کرد. بسیاری از رأی‌دهندگان، بدلیل همین مشکلات نتوانستند از حق رأی‌شان استفاده کنند.

بربنیاد آمارهای کمیسیون مستقل انتخابات، بیش از ۲۶هزار دستگاۀ شناخت بایومتریک در روز انتخابات به سراسر کشور فرستاده شده بودند.

روز گذشته، کمیسیون انتخابات اعلام کرد که اطلاعات ۲۲۴۴۵ دستگاۀ شناخت بایومتریک به بانک اطلاعات مرکزی این نهاد منتقل شده‌اند و متباقی در روزهای آینده انتقال داده خواهند شد.

روند انتقال اطلاعات از دستگاه‌های شناخت بایومتریک به بانک اطلاعات مرکزی، قرار بود یک روز پس از انتخابات تکمیل شود، اما اکنون دوازده روز انتخابات می‌گذرد اما این روند تکمیل نشده‌است.