روسیه اخبار مربوط به بریدن سر افسر روسی توسط داعش را تکذیب کرد

  • انتشار: ۱۹ ثور ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 22056

وزارت دفاع روسیه اخبار مربوط به سر بریده شدن یک افسر روس در سوریه را تکذیب کرد.

وزارت دفاع روسیه گزارش‌های منتشر شده در خصوص سر بریده شدن یک افسر روس در سوریه توسط نیروهای داعش را رد کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد، «تمام نظامیان نیروی هوایی روسیه در سوریه زنده هستند و در سلامت کامل به سر می‌برند و همچنین در حال انجام وظایف خود در مبارزه علیه تروریسم بین المللی هستند».

این بیانیه می‌افزاید: «ما اقدامات برخی رسانه‌های خاص را که از برخی اطلاعات غلط‌ انداز منتشر شده توسط گروه‌های ترویستی بین‌المللی نقل قول می‌کنند، محکوم می‌کنیم».

گروه تروریستی «داعش» امروز فیلمی را منتشر کرده بود که ادعا می‌شد در آن یک افسر اطلاعاتی روس در سوریه سر بریده می‌شود.

در این فیلم مردی سیاهپوش در حالی که در بیابانی روی زانوهای خود نشسته است از سایر ماموران روسی می‌خواهد تا خود را تسلیم کنند.

راوی این فیلم پیش از این که سر از تن گروگان روسی جدا شود، می‌گوید: این احمق وعده‌های دولت خود را باور کرده بود که اگر به اسارت گرفته شد خود را تسلیم نکند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، در این کلیپ 12 دقیقه‌ای که به زبان روسی و در سالروز پیروزی روسیه بر آلمان نازی در سال 1945 در جریان جنگ جهانی دوم، منتشر شد، جلاد داعش با لباس سیاه نشان داده می‌شود.

جلاد داعش ضمن هشدار دادن به دیگر افسران روسیه در سوریه برای تسلیم شدن، گفت: «این احمق وعده‌های دولتش را درخصوص تنها نگذاشتن او زمان اسیر شدن، باور کرد». وی سپس سر این افسر را برید.

رویترز تاکید کرد صحت این ویدئو و هویت قربانی آن یا حتی زمان ذبح را نمی‌تواند تایید کند.