روادید و پروانه اقامت اتباع خارجی در ایران به مدت ۳ ماه تمدید شد

  • انتشار: ۱۱ حمل ۱۳۹۹
  • سرویس: اخبار مهاجرین
  • شناسه مطلب: 82151

رئیس پولیس اداره گذرنامه نیروی انتظامی ایران گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا از یکم حوت سال ۹۸، روادید و پروانه اقامت اتباع خارجی تا ۳ ماه تمدید شده است.

به نقل از ایرنا؛ سید محمد رضا طبائی رییس پولیس اداره گذرنامه نیروی انتظامی درخصوص نحوه تمدید روادید و پروانه اقامت اتباع خارجی در ایران به دنبال شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: از یکم حوت سال ۹۸، بر اساس ابلاغیه، اعلام شد روادید و پروانه اقامت اتباع خارجی به مدت ۳ ماه تمدید شده است و افراد نیازی ندارند برای تمدید، حضورا به مراکز پولیس مهاجرت و گذرنامه مراجعه کنند.

وی در ادامه عنوان کرد: در طول اعمال این معافیت از ابتدای ماه حوت، مشاهده شده که برخی از اتباع کشور افغانستان اصرار بر تمدید روادید و پروانه اقامت خود به صورت حضوری دارند بر همین اساس با توافق به عمل آمده با اداره کل اتباع و امور مهاجرین وزارت کشور و دفاتر کفالت اتباع خارجه مقرر شد این دسته از اتباع افغانستانی برای تمدید روادید خود با ارائه مدارک لازم به دفاتر مذکور مراجعه کنند.

وی همچنین تاکید کرد: این معافیت شامل اتباع خارجی که تاریخ روادید و پروانه اقامت آن ها تا قبل از یکم حوت خاتمه یافته است، نمی شود.