رهبر مخالفان روسیه‌ای بخاطر دسترسی نداشتنش به قرآن شکایت می‌کند!

  • انتشار: ۳۱ حمل ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 110889

ناوالنی که چند هفته گذشته به علت محرومیت از دریافت خدمات درمانی دست به اعتصاب زده بود اینبار حاشیه‌های جدیدی را به وجود آورده است.

او در آن زمان ادعا کرده بود که در خوابیدن، ناحیه‌ای از کمر و پای راستش مشکلاتی دارد اما هیچ خدمات پزشکی دریافت نکرده است. حال این اپوزیسیون روسیه‌ای قضایای تازه‌ای را در جنگ حقوقی‌اش با دولت روسیه بخاطر منع قرآن خوانی او آغاز کرده است.

ناوالنی در یک پست اینستاگرامی، اعلام کرد که قصد دارد از مقامات روسیه‌ای بخاطر منع دسترسی به کتاب و مخصوصا قرآن، شکایت کند.

از زمان دستگیری ناوالنی در ماه ژانویه به علت اتهامات سیاسی که به او زده شد، ناوالنی انتقادات خود را نسبت به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه افزایش داده و از پشت میله‌های زندان نیز به نبرد خود با او ادامه می‌دهد. او می‌گوید این اولین دادخواست او از شرایطش در زندان است.

او در مورد اتفاقات افتاده می‌گوید: «چه کسی فکر می‌کرد دلیل اولین باری که من شکایت می‌کنم بخاطر قرآن باشد؟ بله، نه بخاطر امتناع از پذیرش پزشک (دلیلی برای اعتصاب غذایش)، نه به دلیل وضعیت بازداشت بلکه بخاطر کتاب مقدس مسلمانان.»

البته جالب است بدانید که ناوالنی در اوایل کارهای سیاسی خود در ۱۵ سال پیش، علیه مهاجرت مسلمانان در روسیه صحبت‌هایی را انجام داده بود و در رویدادهای راستگرایان افراطی دیده می‌شد. در یک ویدئو منتشر شده از ناوالنی دیده شده که او مهاجران را با سوسک‌ها مقایسه می‌کند. منتقدان نیز اظهارات بیگانه‌هراسانه وی در گذشته را به عنوان مدرکی در نظر می‌گیرند که او سیاستمدار دموکراتیکی که توسط رسانه‌های غربی به تصویر کشیده می‌شود نیست.