رمز پیروزی مردم افغانستان در مقابل ارتش شوروی سابق، اتکا به قرآن و کلمه وحدت بود

  • انتشار: ۲۸ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 78075

حجت الاسلام و المسلمین زاهدی عالم دین در مراسم گرامیداشت از ۲۶ دلو گفت که مردم افغانستان با ابتدایی‌ترین ابزار و سلاح در مقابل ارتش تا دندان مسلح شوروی قرار گرفتند و با محوریت قرآن و کلمه پیروز شدند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدامین زاهدی عالم دین و رئیس مرکز فرهنگی و اجتماعی تبیان روز یکشنبه، ۲۷ دلو در مراسم گرامیداشت از ۲۶ دلو و روز زن در کابل گفت که دلیل حمله شوروی سابق، حکومتی بود که فقط به فکر خود و به مردم اهمیتی نمی داد.

آقای زاهدی گفت که بنابر گزارش‌ها، در شش جدی ۱۳۵۸ ارتش تا دندان مسلح شوروی سابق با هواپیماهای غول پیکر روس وارد کشور شدند و این حمله باعث شد تا مردم افغانستان دست به جهاد در مقابل آنان بزنند.

او بیان کرد که مردم مجاهد افغانستان با ابتدایی ترین وسایل و با محوریت قرآن و کلمه وحدت، در یک صف واحد در مقابل یکی از قدرتمندترین ارتش های آن روز دنیا قرار گرفتند و سرانجام این ارتش اشغالگر بعد از نه سال اشغال، ناچار شد در ۲۶ دلو ۱۳۶۸ نیروهای خود را از کشورمان خارج کردند.

این عالم دین خاطرنشان کرد: بعد از خروج سربازان شوروی، در سال ۱۳۷۱ مجاهدین در مقابل دست نشانده های شوروی پیروز شدند و حکومت تشکیل دادند، اما غرب با مشاهده حکومت مجاهدین و با این تصور اینکه اگر یک حکومت اسلامی مانند حکومت جمهوری اسلامی ایران شکل بگیرد، احتمالا در آینده نزدیک باید شاهد کشورهای اسلامی قدرتمند باشیم، درصدد تخریب آنان برآمد.

زاهدی افزود: غربی ها شکل‌گیری حکومت اسلامی را تحمل نکردند و همین موضوع باعث شد تا اتاق فکر غرب، تعدادی شکست خورده را در یک گروه منسجم کند که دین اسلام را بدنام کند و بتواند از کشورهای اسلامی سوء استفاده کند.

رئیس مرکز فرهنگی و اجتماعی تبیان یادآور شد که وقتی که ایده غربی ها با مقابله مردم روبرو شد، آنان گروه های تکفیری را شکل دادند و با این اقدام دو موضوع درگیر کردن کشورهای اسلامی در جنگ های طولانی و زیر سوال بردن اسلام را دنبال کردند.

او اضافه کرد: غرب با کمک عربستان گروه های تکفیری مانند داعش، النصره و سایر جریان ها را ایجاد کرد و این جریان های تکفیری، باید زمینه ساز توسعه قلمرو رژیم غاضب صهیونیستی می شد و سپس توطئه های آنان در لیبیا، یمن، سوریه، عراق و بعضی کشورهای دیگر آغاز شد.

زاهدی گفت که بعد شکل گیری این جریان های تکفیری، شهید سلیمانی محور مقاومت را سازماندهی کرد تا در مقابل این توطئه‌ها بایستد، با ایجاد محور مقاومت، برنامه غربی ها از بین رفت و اگر محور مقاومت و رشادت های شهید سلیمانی نمی بود، امروز باید شاهد حضور سربازان پلید اسرائیل در افغانستان و برخی دیگر از کشورهای اسلامی می‌بودیم.

این عالم بیان کرد که غرب برای اینکه به هدف خود برسد از هر وسیله ای استفاده می کند، غربی‌ها و در راس آن سازمان سیا برای اینکه زمینه اشغال افغانستان فراهم کند، برج های دوقلوی سازمان تجارت جهانی را نابود و جان پنج هزار انسان را در کمتر از یک ساعت گرفتند.

آقای زاهدی در پایان صحبت‌هایش گفت: در نهایت اگر محور مقاومت جلوی توطئه عظیمی که برای نابودی کشورهای اسلامی تدارک دیده شده بود، را نمی گرفت، امروز باید شاهد وضعیت فاجعه باری می‌بودیم، اما ایستادگی شهید سلیمانی این برنامه آنان را نقش بر آب کرد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟