رفتار غیرانسانی کره شمالی با بیماران کرونایی/ گزارش های تایید نشده از اعدام افراد مبتلا

  • انتشار: ۸ قوس ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 99905

بر اساس گزارش ها، بیماران مبتلا به کرونا در کره شمالی در زندان های قرنطینه این کشور شرایط بسیار هولناکی را سپری می کنند و آنقدر گرسنگی می کشند تا بمیرند.

بسیاری از افراد مبتلا به کووید-۱۹ در این کشور به ۹ مرکز قرنطینه فرستاده شده که به عنوان زندانی نگه داشته شده و به آن ها توجهی نمی شود. بر اساس ادعاها، از این افراد تست ابتلا به کرونا گرفته نشده، تنها با داشتن علائم ابتلا به کرونا به این زندان های قرنطینه منتقل شده و بدون دریافت درمان مجبور هستند روی کف زمین بخوابند.

کسانی که به نشانه های ملایم ابتلا به کرونا مانند تب خفیف به این مراکز منتقل می شوند بعد از چند روز بیمار شده و به خاطر سوء تغذیه جانشان را از دست می دهند.

این گزارش ها در حالی است که خبر می رسد تعداد روزافزونی از شهروندان کره شمالی به این مراکز قرنطینه منتقل می شوند. اگر یکی از بیماران بمیرد، جنازه او در همان مرکز سوزانده شده و بقایای جسد او نیز بدون هیچ توضیحی برای خانواده اش ارسال خواهد شد.

رژیم کیم جونگ اون که تاکنون نیز همچنان بر ادعای خود مبنی بر نداشتن مورد ابتلا به کرونا اصرار دارد، مردم کشورش را از به زبان آوردن واژه های «ویروس کرونا» و «بیماری واگیردار» برحذر داشته است. به ادعای یک وبسایت خبری در کره جنوبی که توسط فراریان اهل کره شمالی مدیریت می شود، افراد مشکوک به ابتلا به کرونا که در این مراکز قرنطینه شبیه زندان نگهداری می شوند از گرسنگی و هوای بسیار سرد شکایت کرده اند زیرا هیچگونه وسایل گرمایی در این مکان ها وجود ندارد.

حمله به آموزشگاه کاج؛ دانشجویان دختر دانشگاه هرات: نسل‌کُشی را متوقف کنید

به نقل از رسانه ها، بسیاری از کارشناسان بر این باورند که تاکنون هزاران نفر در کره شمالی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جانشان را از دست داده باشند. تنها در شهر مانپو در نزدیکی مرز چین بیش از ۱۰۰ نفر به دلیل داشتن نشانه هایی شبیه نشانه های ابتلا به کووید-۱۹ جانشان را از دست داده اند. همچنین گزارش های تایید نشده ای از اعدام افراد مبتلا به کووید-۱۹ در کره شمالی مخابره شده است.

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، دولت کره شمالی تا ماه نوامبر ۱۲,۰۰۰ تست کرونا انجام داده که هیچکدام از آن ها مثبت نبوده اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟