رسانه‌های ایرانی: سه فرد متهم به حمله مسلحانه بر زیارت شاه‌چراغ به جرم خود اعتراف کردند

  • انتشار: ۱۹ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 152454

رسانه‌های ایرانی از برگزاری نخستین جلسه دادگاه متهمان حمله بر زیارت شاه‌چراغ در شیراز این کشور گزارش داده و گفتند که آنان به «جرم» خود اعتراف کرده‌اند.

بربنیاد خبرگزاری‌های رسمی ایران، این جلسه دادگاه روز یک‌شنبه، ۱۰ سپتامبر، با حضور وکلای مدافع، وابسته‌گان افراد کشته‌شده و جمعی از آسیب‌دیده‌گان و گواهان حمله برگزار شد.

پیش از این، کاظم موسوی، رییس کل قوه قضایه شهر فارس از صدور کیفرخواست برای متهمان حمله مسلحانه به شاه‌چراغ شیراز خبر داده و اتهام سه تن از متهمان این پرونده را «عضویت در داعش، محاربه و افساد فی‌الارض» اعلام کرده بود.

به گفته وی، اتهام متهم اصلی پرونده به نام رحمت‌الله نوروزاف، عضویت در داعش، محاربه و افساد فی‌الارض است و اتهامات وارده به متهمین ردیف‌های دوم و سوم به نام‌های حبیب‌الله عرب‌زاده و امرالله نظری نیز معاونت در محاربه و «افساد فی‌الارض» و «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» از طریق «همراهی با گروه داعش» است.

اتهام‌های منسوب به هر یک از این سه متهم به حمله به شاه‌چراغ در شیراز بر اساس قوانین جاری در جمهوری اسلامی ایران می‌تواند، به صدور حکم اعدام بیانجامد.

ادامه دادگاه متهمان این پرونده در آینده برگزار خواهد شد.

شاه‌چراغ شیراز در ۲۲ اسد، سال جاری برای دومین بار هدف حمله مسلحانه قرار گرفت.

رسانه‌های داخلی ایران در ساعت‌های نخست پس از این حمله در خبرهای ضدونقیض به نقل از مقام‌های امنیتی و دولتی آن کشور گزارش دادند که تنها یک فرد مهاجم با اسلحه به محوطه داخلی «این زیات» وارد شده است.

در ادامه اما از دو مهاجم که یک تن از آنان فرار کرده است، خبر داده و مدعی شدند که چندین تن را در ارتباط با این حمله بازداشت کرده‌اند.

ایران این تهاجم را به گروه داعش نسبت داد.

دستگاه قضایی ایران چند ماه پیش دو شهروند افغانستان به نام‌های محمد رامز رشیدی و نعیم هاشم قتالی را به اتهام دست‌داشتن در حمله به شاه‌چراغ در سال گذشته اعدام کرد.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *