رایزنی سفیر ایران در کابل با «کرزی» و «عبدالله» درباره ایجاد یک نظام مردمی در افغانستان

  • انتشار: ۳ سنبله ۱۴۰۰
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 119452

«بهادر امینیان»، سفیر ایران در کابل در دیدار با «حامد کرزی»، رئیس جمهور سابق و «عبدالله عبدالله»، رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان درباره آخرین تحولات کشور گفتگو کرد.

بر اساس بیانیه منتشر شده توسط شورای عالی مصالحه افغانستان، در این دیدار طرفین درباره ایجاد یک افغانستان با ثبات و یک نظام مبتنی بر اراده مردم که از مشروعیت ملی و بین‌المللی برخوردار باشد، تبادل‌نظر نمودند.

تاکنون جزئیات بیشتری از این دیدار منتشر نشده است، اما پیش از این سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت خارجه ابزار امیدواری کرده بود که مردم و جناح ‎های افغانستان از فرصت خروج نیرو‌های خارجی برای تشکیل دولتی فراگیر، شفاف و پاسخگو که بازتاب همه گروه‌های قومیتی افغانستان و دارای روابط نیک با همسایگان باشد، استفاده کنند.

وی همچنین تاکید کرده بود: در شرایط کنونی تقاضای ما از همه طرف‌ها این است که فضای آرام را در افغانستان فراهم کنند، تمام تلاش‌ها باید به این موضوع معطوف باشد که مردم در محل زندگی خودشان احساس آرامش داشته باشند.

خطیب‌زاده خاطرنشان کرد: تاریخ افغانستان نشان می ‏دهد بحران این کشور راهکار نظامی نداشته، همانطور که اشغال راه حل نجات این کشور نبود، هیچ راه حل نظامی برای حل و فصل مسائل وجود ندارد.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *