رئیس ‌جمهور چچن: آمریکا آنچنان قدرتی در مقابل روسیه نیست

  • انتشار: ۲ اسد ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 26980

رمضان قدیروف رئیس جمهور چچن به شدت نسبت به به سیاست‌های ضدروسی واشنگتن، واکنش نشان داده و تاکید کرده که آمریکا اصلا به اندازه‌ای قوی نیست که دشمن روسیه تلقی شود.

رئیس جمهور چچن، آمریکا را به اتخاذ سیاستهای ضد روسی و ضد رهبران مسکو متهم کرده است.

او در مصاحبه با شبکه تلویزیونی اچ بی‌او گفته است که آمریکا سیاستی را بر ضد روسیه و بر ضد رهبران این کشور در پیش گرفته است. ولی همه می‌دانند که ما آماده هستیم جان خود را برای روسیه بدهیم و من ارتش خوبی در اختیار دارم که از قابلیت‌های خوب تهاجمی و دفاعی برخوردار است.

قدیروف در پاسخ به پرسش مصاحبه‌کننده مبنی بر اینکه آیا وی آمریکا را دشمن روسیه می‌داند گفت: آمریکا در واقع به آن اندازه قدرتمند نیست که ما آن را دشمن روسیه تلقی کنیم. ما دولت قدرتمندی داریم و کشوری هسته‌ای هستیم.

رئیس جمهور چچن افزود: حتی اگر دولت ما به طور کامل نابود شود، موشک‌های هسته‌ای ما به طور خودکار مستقر و فعال خواهند شد و ما کل جهان را به زانو در خواهیم آورد.

از طرفی دیگر رمضان قدیروف معتقد است که آمریکا و کشورهای غربی دیگر به آموزش و تجهیز گروه‌های مسلح تروریستی برای آماده سازی آنها برای جنگ داخلی در سوریه مشغول هستند.

قدیروف در صفحه رسمی خود در شبکه‌های اجتماعی نوشته است که بر اساس اطلاعات رسمی جنگجویان القاعده تحت عنوان جبهه النصر و جبهه اسلامی در حمله به شهر ارامنه نشین کسب در نزدیکی مرز ترکیه شرکت داشتند. من با مسئولیت تمام اعلام می‌کنم که این تروریست‌ها هیچ وجه اشتراکی با اسلام نداشته و حق ندارند خود را مسلمان بنامند.

وی در ادامه یادآور شده که دموکراسی اروپایی و آمریکایی کجاست؟ برای چه آنها در برابر این جنایت سکوت کرده‌اند؟ چرا میلیون‌ها دالر کمک مالی و تجهیزات نظامی به گروه‌های تروریستی می دهند که با دولت قانونی سوریه در جنگ هستند و برای رسیدن به اهداف خود از کشتن زنان، کودکان و افراد مسن هیچ واهمه‌ای ندارند؟ چه تعداد دیگر از مردم بی دفاع سوریه باید کشته شوند تا کشورهای عضو ناتو دست از حمایت خویش از تروریست‌ها بردارند؟

به عقیده قدیروف، در چنین شرایطی که غرب از جنایات تروریست‌ها در سوریه حمایت آشکار می‌کند، مقامات آمریکایی و اروپایی همه روزه به تهدیدات خود علیه روسیه برای اعمال تحریمهای بیشتر ادامه می‌دهند.