رئیس جمهور غنی با دانشجویان افغانی مقیم هند دیدار کرد

  • انتشار: ۹ ثور ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 4770
اشرف غنی

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از منابع خبری، تعدادی از دانشجویان افغانستانی که در ایالت‌های مختلف هند مشغول به تحصیلات هستند در سفارت افغانستان در دهلی‌نو با غنی دیدار کردند.

در این دیدار دانشجویان افغانستانی مشکلات و پیشنهادات خود را در عرصه‌های مختلف از جمله تأمین معاش، صدور ویزای بلندمدت، فساد در وزارت تحصیلات عالی و عدم شفافیت و عدالت در توزیع بورس‌های تحصیلی بیان کرده و از رئیس جمهور تقاضا کردند تا بر روی نسل جوان افغانستان سرمایه گذاری کند.

رئیس جمهور فساد در مؤسسه‌های تحصیلات عالی را خطرناک دانست و گفت: حکومت افغانستان روی نسل جوان سرمایه گذاری و سیستمی را برای بورس‌های تحصیلی تهیه خواهد کرد که در آن شفافیت در نظر گرفته شود.

وی گفت: ما می خواهیم برای رشد نیروی انسانی طرحی منظم تهیه کنیم که بر اساس آن بخش‌های تحصیلی و آموزشی تقویت گردیده و اقتصاد افغانستان احیا شود.

رئیس جمهور، دانشجویان افغانستانی را تشویق کرد که تحصیلات عالی خود را ادامه داده و کشور را آباد سازند تا این امر باعث تامین ثبات دائمی در کشور گردد.

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت موقعیت کشور، گفت: در ۲۵ سال آینده موقعیت افغانستان به یک موقعیت طلایی تبدیل خواهد شد. کشور ما برای همسایه‌ها منابع آبی غنی دارد، آب افغانستان بهتر از نفت همسایه‌ها است و باید آن را به درستی مدیریت نماییم.

در پایان این دیدار رئیس جمهور به «صلاح الدین ربانی» وزیر خارجه کشور که در جلسه مذکور حضور داشت، دستور داد که مشکلات دانشجویان هموطن مقیم هند را در زمنیه‌های تأمین معاش، پاسپورت و ویزا در اولین فرصت ممکن حل نماید.