لیست خرید دکوریجات منزل/ انواع دکوریجات برای تزیین فضای منزل

  • انتشار: ۲۹ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: اطلس پلاس
  • شناسه مطلب: 78377

وسایل تزیینی و دکوریجات با اینکه جزء لوازم خرده و ریز اسباب و وسایل خانه به شمار می آیند اما نقش مهم و تاثیر گذاری در زیبایی دکوراسیون منزل دارند و برای همه ما اهمیت فراوانی دارد که خانه را با این وسایل دکوری و با روش ها و ایده های نو تزیین کنیم.

با توجه به گوناگونی انواع وسایل تزیینی در فروشگاه ها، افراد با سلیقه های متفاوت و انواع دکوراسیون می توانند انتخاب های بیشتری داشته باشند.

امروزه با زندگی های شهری و پرمشغله و شلوغ، چیدن وسایل دکوریجات و تزیینی به شکل ساده مانند سبک مدرن که به دور از هر نوع تجمل و اغراق است جذابیت بیشتری دارد. خانه تنها جایی است که افراد پس از یک روز پر مشغله  از تمام مشکلات و گرفتاری های بیرون از منزل به آن پناه می برد و در آن آرامش وآسایش پیدا می کند. پس بهتر آن است که با وسایل ساده به تزیین دکور منزل خود بپردازیم.

در ادامه مطلب به مواردی از وسایل تزیینی منزل می پردازیم که هر یک از موارد زیر در نوع خود پرکاربرد اند و انواع گوناگونی دارند. همچنین افراد با توجه به سلیقه و علاقه خود می تواند آن را اتنخاب کنند.

دکوریجات

انواع دکوریجات برای تزیین فضای منزل

گلدان‌ها

گلدان ها یکی از موارد وسایل تزیینی بسیار پرکابرد در منزل هستند. استفاده از انواع گلدان ها چه نوع طبیعی و یا مصنوعی علاوه بر زیبایی محیط می تواند رنگ و شور و حال خاصی را به فضای منزل بدهد. فرقی ندارد که از آن در یک اتاق کوچک استفاده شود و یا پذیرایی بسیار بزرگ، گلدان رنگی باشد و یا بدون رنگ در هر صورت هر یک نوعی زیبایی را به فضای خانه می دهد.

آینه و کنسول

آینه ها جزئی از وسایل دکوریجات منازل که از گذشته تا به امروز متداول بوده است، هستند بطوری که در فرهنگ اصیل ایرانی نشانه ای از پاکی و درستی و نماد زیبایی ذاتی و درونی هستند. آینه ها به صورت انواع طرح ها و قاب های مختلف در منازل بکار برده می شوند و فضاهای متفاوتی را ایجاد می کنند از همین رو از آن در فضا سازی منازل به عنوان یک عنصر دکوراتیو استفاده می کنند.

 معمولا کنسول ها همراه با آینه بکار برده می شوند اما در بعضی از فضاها می توان به تنهایی از آن استفاده کرد. با گذاشتن وسایل تزیینی مانند گلدان ها، ساعت و… می توان در زیبا سازی محیط کمک کرد.

شمع وشمعدان ها

شمعدان ها و جاشمعی ها به همراه شمع ها قادرند تا حس و حال فضاهای سرد و بی روح منازل را به محیطی شاد و رمانتیک تبدیل کنند. پس با قرار دادن شمع و شمعدانی ها که انواع مختلفی دارند، در لیست خرید لوازم تزیینی منزل می توان فضای خانه را سرزنده و شاد کرد.

قاب عکس و تابلو ها

بدون شک با قدم گذاشتن درهر خانه ای نمی توان دیواری بدون قاب عکس و یا تابلو یافت. قاب عکس ها و تابلو ها یکی از عناصر دکوراتیو پرکاربرد نیز است. وجود تابلو ها و قاب عکس ها علاوه بر زیبایی که به دیوار و محیط می بخشد، یکی از مراکز توجه در هر خانه است که می تواند شامل چهره افراد و یا مناظر طبیعی باشد که هرچه قدر این تابلو ها طبیعی تر باشد زیبایی و جلوه آنها بیشتر خواهد بود.

ساعت

با اینکه وجود ساعت در هر خانه ای برای یاد آوری و تعیین زمان بسیار ضروری و حیاتی است و یکی از مهم ترین وسایل منزل بشمار می آید اما به عنوان یکی از وسایل تزیینی و دکوریجات در هر خانه ای، ساعت ها می توانند جلوه گری کنند. ساعت ها در دو نوع دیواری و ایستاده و جنس های مختلفی در بازار موجود اند که افراد با توجه به سلیقه و نوع دکوراسیون منزل خود می توانند از آنها استفاده کنند.

شلف های دیواری

شلف های دیواری نوع مدرن طاقچه های قدیمی در خانه های امروزی است. در خانه های قدیمی طاقچه ها کاربردهای فروانی داشتند که یکی از آنها قرار دادن لوزم تزیینی و خاطره انگیز و یا قاب عکس ها روی آنها بوده است که با طراحی جدیدو دکوراسیون امروزی عملا این طاقچه ها ازروی دیوار خانه ها حذف شدند. پس با ورود شلف های دیواری در بازار این طاقچه ها تا حدودی احیا شدند. این دکوری ها هرچند کوچک اند اما به دیوارها زیبایی می بخشند.

تندیس و مجسمه

یکی دیگر از عناصر دکوراتیو پرکاربرد تندیس ها و مجسمه ها می باشد که در هر فروشگاهی با هرنوع سبک و سلیقه ای یافت می شوند. شاید تندیس و مجسمه جزء عناصری باشد که وجودشان الزامی دردکوراسیون نداشته باشند اما تاثیرشان در زیبایی فضای منزل قابل احساس می باشد.

آباژور

آباژور ها از منابع نور تزیینی برای منازل بحساب می آیند. با توجه به گوناگونی و تنوع زیادی که در این وسیله از دکوریجات وجود دارد باید سعی شود از یک سبک آباژور(رومیزی و یا ایستاده) در زیبا سازی فضای منزل استفاده کرد زیرا قرار دادن انواع مختلف آباژور برای دکوراسیون  فقط  فضای منزل را شلوغ خواهد کرد.

رومیزی ها

از رومیزی ها برای تزیین و چیدمان انواع میزها مانند میزخاطره، میزجلومبلی ومیز ناهار خوری استفاده می شوند. شاید انتخاب رومیزی از نظر بسیاری از افراد انتخاب کوچکی بشمار بیاید اما باید بدانید از اهمیت و تاثیر زیادی در زیبایی فضای میز و منزل برخورد دار است.

پس از انتخاب و خرید وسایل تزیینی و دکوریجات گام بعدی تزیین کردن فضای خانه با این وسایل است. برای چیدمان و داشتن دکوراسیون زیبا و شیک، تناسب و هماهنگی دکوریجات با سایر وسایل خانه لازم و ضروری است و از اهمیت بالایی بر خوردار می باشد که می توان با مشاهده  تصاویر و مدل هایی در این زمینه از آنها الهام گرفت و ایده های نو و خلاقی را  به بهترین شیوه و زیباترین شکل برای چیدمانی عالی بکار برد.

هرچند دراین مطلب سعی کردیم لیستی از لوازم و وسایل تزیینی منزل برای شما همراهان گرامی اطلس پلاس ارائه دهیم اما همه ما از تنوع و فراوانی در این وسایل آگاهی داریم. امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.