دولت هند مراکز تبلیغاتی گروه‌های اسلامی را تعطیل کرد

  • انتشار: ۱۲ حمل ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 82226

مقامات دولت هند مراکز تبلیغات گروه‌های اسلامی این کشور را به بهانه جلوگیری از گسترش «ویروس کرونا» تعطیل و مهر و موم کرد.

به گزارش امروز (سه شنبه) خبرگزاری «رویترز»، مقامات هند امروز یکی از مراکز تبلیغات اسلامی دهلی‌نو متعلق به “گروه جماعت تبلیغی” این کشور را به بهانه اشاعه ویروس کرونا بسته و مهر و موم کردند.

این مرکز که یک ساختمان ۵ طبقه است و در حالی امروز درهای آن به روی مسلمانان بسته شد که بیش از یک قرن به تبلیغ و گسترش اسلام در این کشور پرداخته است .

این موسسه اسلامی پیش از این دولت محلی را متهم کرده بود که به بهانه شیوع کرونا درحال پیشبرد اهداف نژادپرستانه خود علیه مسلمانان است، چرا که کمتر مشاهده شده که از اجتماعات مذهبی هندوها و یا دیگر آئین‌های مستقر در این کشور جلوگیری کرده باشد.

مقامات دهلی‌نو می‌گویند که این مرکز در بحبوحه اجرای قوانین قرنطینه با برگزاری مراسم مذهبی قوانین کشور را نقض کرده است به گونه ای که چندین نفر در مراکز مربوط به جماعت تبلیغی کرونا گرفته و ۷ نفر نیز جان باخته‌اند.

پیشتر دولت هند بنای تاریخی «تاج محل» متعلق به مسلمانان را نیز به تعطیلی کرده بود. اقدامات دولت هند در حالی علیه مسلمانان این کشور جریان دارد که در پی خشونت‌های اخیر هندوها علیه مسلمانان ساکن پایتخت، خانواده تعداد زیادی از مسلمانان کشته شده در این خشونتها در جستجوی یافتن اجساد عزیزانشان هستند.

دولت هند تا امروز هزار و ۲۵۱ مورد ابتلا به کرونا و ۳۲ مرگ مربوط به این ویروس را گزارش کرده است. هند تا اواسط آوریل در قرنطینه کامل است.

به نوشته ایرنا، پیش از این رهبران مسلمان هند با توجه به گسترش ویروس کرونا در این کشور اول ماه حمل اعلام کرده بودند که نماز جمعه تا پایان ماه جاری برگزار نخواهد شد.