دولت دسیسه!

  • انتشار: ۳۰ دلو ۱۳۹۹
  • سرویس: دیدگاهسیاست
  • شناسه مطلب: 106985

این یک پرسش اساسی است که چرا حذف نیروی مقاومت و علیپور برای دولت اشرف غنی تبدیل به اولویت نخست شده است؟ در پاسخ به این پرسش ساده سه گمانه مطرح است:

۱- اشرف غنی اسلحه را در دست هزاره ها تحمل نمی تواند. این شخص از بس تعصب قومی و قبیله ای جاهلانه دارد، تمام تصمیم هایش قومی است و مانند فاشیست های پشتون تصمیم دارد، هزاره جات را به قومای کوچی خود تقدیم کند و هزاره ها را از سرزمین مادری شان بیرون کند.

۲- ایالات متحده امریکا ایران را دشمن سرسخت خود در منطقه می داند و عناصر فاشیست با استفاده از چنین موقعیتی هزاره ها را به دلیل که شیعه هستند، به ایران و فاطمیون منتسب ساخته و زمینه سرکوب و حذف فیزیکی آنها از قدرت و همسویی امریکا را فراهم می آورند. برای امریکا اینگونه القاء میکنند، که علیپور فاطمیون است و از سوی امریکا جواز سرکوب مقاومت را به همین دو دلیل گرفته و الان در اولویت خود قرار داده است.

۳- دولت در تبانی با برخی احزاب و افراد ضعیف النفس خود هزاره ها زمینه سرکوب و حذف علیپور و نیروی مقاومت را توسط خودی ها فراهم ساخته و الان جنگ را شروع نموده برای آنکه برای طالبان چراغ سبز نشان دهد، که دولت دشمنان شما را حذف میکند و زمینه استیلای شما را بر هزاره جات فراهم می آورد، آن وقت شما اشرف غنی را برای ریاست دولت موقت قبول ندارید؟ برای آنکه از سوی رهبران هزاره مورد اعتراض قرار نگیرد یک مبلغ پول و مقام به آنها پیشنهاد خواهد کرد.

راه حل:

هزاره ها برای یک بار هم که شده منسجم و هماهنگ از نیروی مقاومت و علیپور و شخصیت ها و قومندانان و ژنرالان خود حمایت قاطع و جدی نمایند. حذف علیپور مثل سرکوب جنبش روشنایی، زمینه حذف کامل هزاره ها از عرصه های قدرت و سیاست خواد بود. لذا این مساله برای هزاره ها بسیار حیاتی است که باید از علیپور حمایت صورت گیرد.

گلبدین به صراحت دولت را به کودتا تهدید کرد و آشکارا از مواضع جنگ طلبانه ای طالب حمایت کرد، اما اشرف غنی به دلیل پشتون ودن گلبدین، یک کلمه علیه او سخن نگفته است، ولی علیه علیپور و مقاومتی که مدافع همین دولت بوده و بیشترین هزینه را برای حفظ و دفاع از کشور کرده اند، باید برعلیه آن لشکر کشی شود و با هلیکوپتر بر مواضع آنها حمله صورت گیرد.

همین دوگانگی دولت اشرف غنی و سیاست قومی و تبعیض آمیز آن علیه هزاره ها نشاندهنده یک واقعیت است و آن اینکه اگر از قوم خود حمایت نکنی در افغانستان زیر پا می شوی و زمینه نابودی خود و قوم خودت را فراه خواهی کرد. پس باید هوشیار بود و با دولت دسیسه ساز مثل خودش رفتار کرد.

احمدی رشاد

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *