دوستم: پوسته های امنیتی فاریاب در بدل پول به طالبان واگذار می‌‌شود

  • انتشار: ۲۷ میزان ۱۳۹۵
  • سرویس: تیتر 1سیاست
  • شناسه مطلب: 15981

عبدالرشید دوستم، معاون نخست رییس جمهور که برای نبرد با طالبان در فاریاب به سر می‌برد، یکی از علت‌های سقوط ساحات زیر ادارۀ دولت را در این ولایت، فروش پاسگاه‌ها و تجهیزات نظامی از سوی شماری از فرماندهان به طالبان می‌داند.

 معاون اول رییس جمهور در حال حاضر عملیات بازپس‌گیری ولسوالی غورماچ فاریاب به فرماندهی مهمند کتوازی، فرمانده قول‌اردوی ۲۰۹ شاهین را نظارت می‌کند.

 آقای دوستم که ناوقت شب گذشته در نشست خبری‌یی در اردوگاه موسوم به چینایی‌ها در این ولسوالی صحبت می‌کرد، با آن که از فرد مشخصی نام نبرد اما گفت، هر مسؤول ادارۀ ملکی و نظامی که در انجام وظایفش در این ولسوالی غفلت کرده باشد، به نهادهای عدلی و قضایی معفری می‌شود.

 او گفت که دو دادستان را نیز برای جستجوی عوامل سقوط ولسوالی غورماچ به فاریاب آورده است تا افرادی را که در نگهداری این ولسوالی کوتاهی کرده‌اند، مجازات کند.

 معاون اول رییس جمهور افزود که تا کنون در نتیجۀ عملیات بازپس‌گیری این ولسوالی ۱۰ تن از طالبان کشته و بیش از ۵۰ تن دیگر آنان زخمی شده‌اند.

 به گفتۀ آقای دوستم، در این درگیری‌ها ۱۵ تن از نیروهای امنیتی به شمول پولیس، سرباز ارتش، نیروهای خیزش مردمی و نگهبانان او نیز کشته شده و ۱۸ تن دیگر زخمی شده‌اند.

 معاون اول رییس جمهور می‌افزاید که در حال حاضر بیش از ۶۰۰ طالب در نبرد غورماچ حضور دارند و جنگ طالبان در این ولسوالی از سوی پاکستانی ها رهبری می‌شود.

 در همین حال، نیروهای ارتش در اردوگاه چینایی‌ها که ۲۰ روز در محاصرۀ طالبان بوده‌اند، از کم‌توجهی مسؤولان حکومت مرکزی شکایت می‌کنند.

 این سربازان می‌گویند، تجهیزات و غذای‌شان تمام شده بود و در دقایق اخیر مقاومت در برابر طالبان قرار داشتند که معاون اول رییس جمهور محاصرۀ آنان را شکست.

 سقوط ولسوالی غورماچ به دست طالبان، برای چهارمین بار پای معاون اول رییس جمهور را به فاریاب کشانده‌است.

 در حالی که نیروهای امنیتی موفق شده‌اند بخش‌هایی از این ولسوالی را پس بگیرند؛ اما به گفتۀ آقای دوستم، هنوز هم بخشی از غورماچ در دست طالبان است و اکنون نبرد سختی میان افراد این گروه و نیروهای امنیتی جریان دارد.

نظرات(۱ دیدگاه)

  1. […] دوستم: Ù¾Ù&#13… را در صفحه اصلی: […]

نظر شما چیست؟

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: