دستارودهای مهم ارتش سوریه در 24 ساعت گذشته

  • انتشار: ۱۱ عقرب ۱۳۹۴
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 11113

ارتش و نیروهای مقاومت به عملیات خود علیه تروریست ها بویژه در ریف حلب و غوطه شرقی ادامه داده و شمار زیادی از آنها را کشته یا زخمی و تجهیزات آنها را منهدم کردند.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از تسنیم، پایگاه خبری العهد در گزارشی نوشت ارتش سوریه با موشک تجمع عناصر گروه تروریست جبهه النصره در شرق شهر خان الشیخ در ریف جنوب دمشق را هدف قرار داد.

در این عملیات، یک تونل و استحکامات اطراف آن منهدم شد و شمار زیادی از عناصری که در حال تقویت تونل و استحکامات آن بودند، کشته شدند.

ارتش سوریه و نیروهای مقاومت همچنین با یک موشک هدایت شونده خودروی عناصر مسلح در جرود قاره در منطقه القلمون هدف قرار دادند.

این حمله در سایه گلوله باران توپخانه ای و راکتی دقیق مواضع عناصر مسلح در گذرگاههای مرطیبه، المیری و الزمرانی صورت گرفت.

گروه هماهنگی گروههای مسلح نیز از کشته شدن یکی از سرکردگان میدانی گروه تروریستی “جنبش احرار الشام” به نام ابو آدم در جریان نبرد با ارتش سوریه در ریف جنوبی حلب خبر داد.

در همین حال، ارتش سوریه روستای شقیدله در شمال شرقی منطقه الحاضر در ریف جنوبی حلب را به کنترل خود در آورد. این امر همزمان با گلوله باران توپخانه ای عناصر مسلح در این منطقه روی داد.

ارتش سوریه همچنین حمله عناصر مسلح به مقر گردان الطعانه در شرق شهر حلب را خنثی و شمار زیادی از آنها را کشته و زخمی کرد و درگیری شدید در اطراف این مقر همچنان ادامه دارد.

نیروهای ارتش همچنین تپه دادین و منطقه خربه شلاش را در کنار روستای شقیدله آزاد کردند که با احتساب این، شمار مناطق آزاد شده در ریف حلب از زمان آغاز عملیات تاکنون به بیش از دویست کیلومتر مربع رسید.

نیروهای ارتش سوریه به پیشروی خود در منطقه غوطه شرقی در نزدیک شهر دمشق ادامه داده و در ساعات گذشته منطقه حوش العدمل و کشتزارهای آن در منطقه المرج را به کنترل خود درآوردند.

یک یگان ارتش هم توانست ۹ تروریست گروه مسلح موسوم به “اتحاد اجنام الشام” در منطقه داریا را به هلاکت برساند.

به نقل از تسنیم، ارتش سوریه و عناصر مسلح در اطراف منطقه الاسد در نزدیک شهر حرستا در غوطه شرقی نیز با یکدیگر درگیر شدند که به کشته و زخمی شدن شماری از تروریست ها منجر شد.

با پیشروی جدید، ارتش سوریه به نزدیک دیوارهای فرودگاه نظامی مرج السلطان رسید که از آغاز بحران در کنترل گروههای مسلح قرار دارد.