در سه سال آینده صدها هزار پناهجوی افغان از آلمان اخراج می شود

  • انتشار: ۷ سنبله ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 15230

یک مقام بلند پایه آلمانی در مصاحبه با یک روزنامه گفته است که این کشور قصد دارد در سه سال آینده، صدها هزار پناهجوی که در بیشتر آنها افغان و عراقی است به کشورهایشان برگرداند.

وزیر مالیه ایالت بایرن آلمان در نظر دارد که در سه سال پیش رو صدها هزار مهاجر را که به آلمان رسیده اند به کشورهای اصلی شان برگرداند. پناهجویان افغان و عراقی در اولویت طرح این وزیر قرار دارند.

این سیاستمدار آلمانی از حزب اتحاد سوسیال مسیحی آلمان روز شنبه در مصاحبه با مجله “شپیگل” این موضوع را مطرح کرد.

وی در مورد اینکه چرا تصمیم دارد این شمار بزرگ مهاجران را اخراج کند گفت: «حتی با بهترین نیات هم موفق نخواهیم شد این شمار زیاد مهاجران را از فرهنگ های بیگانه در جامعه خود ادغام کنیم».

مارکوس سودر وزیر مالیه ایالت بایرن آلمان گفت که براساس اطلاعات وزارت داخله فدرال حالا در کشورهای مهم “از نظر شمار مهاجران” مثل افغانستان و عراق مناطق امنی وجود دارد.

این وزیر آلمانی اضافه کرد: «جنگ داخلی در سوریه هم زمانی پایان می یابد. قانون پناهندگی تصریح می کند که وقتی دیگر دلیلی برای فرار نباشد، پناهجویان به کشورشان برگردانده می شوند». سودر افزود که این یک اولویت نسبت به الحاق به خانواده می باشد.

سال گذشته حدود یک میلیون مهاجر به آلمان آمدند. پی از بسته شدن مسیر بالکان و توافقنامه اتحادیه اروپا با ترکیه، شمار مهاجرانی که اکثرشان قصد آمدن به آلمان را داشتند به شکل قابل ملاحظه ای کاهش یافته است.