درگیری بین خبرنگاران در حاشیه نشست پوتین و بایدن

  • انتشار: ۲۷ جوزا ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 115069

یکی از خبرنگاران کاخ سفید گزارش داد، درگیری بین خبرنگاران و عکاسان روس و آمریکایی در آغاز نشست رهبران این دو کشور در ژنو، بی‌نظم‌ترین و آشفته‌ترین اتفاقی بود که وی در یک دهه پیش شاهد آن بوده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، “آنیتا کومار”، خبرنگار پایگاه پلیتیکو گفت: کشمکش و مشاجره خبرنگاران و عکاسان بی‌نظم‌ترین و آشفته‌ترین اتفاقی بود که در ۹ سال گذشته در نشستی در سطح روسای جمهوری دیده شده است. خبرنگاران یکدیگر را هل می‌دادند، به یکدیگر تنه می‌زند و با فریاد به یکدیگر می‌گفتند”حرکت کن” اما هیچ کس کاری انجام نمی‌داد. جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و ولادیمیر پوتین، همتای روسی‌اش تنها این درگیری خبرنگاران در مقابل چشمانشان را تماشا می‌کردند. در حقیقت آنها با تماشای این صحنه سرگرم شده بودند. در یک لحظه بایدن خم شد و با مترجمش صحبت کرد و خندید.

وی افزود: چند دقیقه بعد، نیروهای امنیتی روسیه طناب قرمز را کشیدند و خبرنگاران را از این دو رئیس جمهوری جدا کردند.

کومار در ادامه گفت: نیروهای امنیتی روسیه بر سر خبرنگاران فریاد می‌زدند که از اتاق بیرون بروند و شروع به هل دادن خبرنگاران کردند. خبرنگاران و مقامات کاخ سفید نیز در مقابل فریاد می‌زدند که نیروهای امنیتی روسیه نباید به آنها دست بزنند. چندین بار مرا هل دادند و نزدیک بود زمین بخورم.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *