درگیری‌ها میان فلسطینی ها و نظامیان رژیم صهیونیستی ادامه دارد

  • انتشار: ۵ ثور ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 111325

به نقل از شبکه خبری المیادین، درگیری میان نظامیان رژیم صهیونیستی و جوانان فلسطینی در قدس اشغالی چند روزی است که ادامه دارد و منجر به زخمی شدن بیش از صد نفر شده است.

در پی تداوم این درگیری‌ها شنبه شب نیز ۲۰ نفر از جوانان فلسطینی زخمی و یک جوان فلسطینی در منطقه باب العامود در قدس اشغالی توسط نظامیان رژیم صهیونیستی بازداشت شدند.

رسانه‌های محلی فلسطین نیز از درگیری جوانان فلسطینی ساکن قدس با اشغالگران اسرائیلی و مقابله با آن‌ها خبر داددند که گفته می‌شود، کانون اصلی این درگیری‌ها ایست بازرسی «قلندیا» در شمال قدس اشغالی بوده است.

شهر‌های رام الله، بیره و الخلیل نیز شاهد درگیری فلسطینیان با نظامیان رژیم صهیونیسیتی بود.

شبکه عبری زبان کان نیز طی گزارشی از تشدید درگیری‌ها در شهر قدس اشغالی به ویژه در منطقه باب العامود و ایست بازرسی قلندیا خبر داد.

در پی ایجاد و تداوم این تنش‌ها بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر صهیونیست‌ها، جلسه‌ای اضطراری تشکیل داد تا به تنش‌های ایجاد شده از سلسله حملات راکتی به شهرک‌های صهیونیستی در اطراف نواز غزه رسیدگی کند و در نهایت اعلام کرد که، مقامات این رژیم باید برای وقوع هر نوع سناریوی احتمالی در نوار غزه آماده باشند.

ساعاتی پیش نیز، منابع خبری از شنیده‌شدن صدای آژیر خطر شلیک راکت به سمت چند شهرک صهیونیستی در جنوب سرزمین‌های اشغالی و اطراف نوار غزه خبر می‌دهند.

این منابع از شلیک راکت از «غزه» به سمت شهرک صهیونیست‌نشین «سدروت» در جنوب سرزمین‌های اشغالی گزارش داده‌اند.

از سوی دیگر خبرگزاری شهاب، نیز از برگزری راهپیمایی‌های شبانه ساکنان نوار غزه در مناطق مرزی در جهت حمایت از مردم قدس اشغالی و مقاومت آن‌ها در برابر نظامیان صهیونیست، خبر داد.

براساس این گزارش، نظامیان رژیم صهیونیستی در پی این تظاهرات اقدام به شلیک نارنجک‌های صوتی و دودزا به سمت فلسطینی‌های معترض در مرز نوار غزه کردند که سبب مصدوم شدن تعدادی از آن‌ها شد.

وبگاه تایمز اسرائیل نیز در این راستا با اعلام این خبر که حدود ۷۰۰ فلسطینی در نزدیکی گذرگاه مرزی «المنطار» مشغول تظاهرات هستند، افزود: نظامیان رژیم صهیونیستی با شلیک گاه‌وبی‌گاه راکت‌هایی از نوار غزه نیز مواجه می‌شوند.

منبع: yjc