درخواست مقامات اسرائیلی برای عذرخواهی مجری سی ان ان

  • انتشار: ۲۶ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 98545

مقامات رژیم صهیونیستی از مجری سی ان ان خواستند تا بخاطر اظهاراتش عذرخواهی کند.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از نشریه تایمز اسرائیل، پس از اظهارات جنجالی «کریستین امانپور» مجری شبکه سی ان ان که در سخنانی اقدامات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را با برنامه «شب بلورین» نازی‌ها مقایسه کرد، مقامات اسرائیل خواهان عذرخواهی وی شدند.

«اومر یانکلویچ»، وزیر امور اقلیت در کابینه رژیم صهیونیستی با ارسال نامه‌ای به «جفری زاکر» رئیس شبکه سی ان ان خواهان عذرخواهی فوری و علنی کریستین امانپور، مجری این شبکه بخاطر آنچه مقایسه غیر قابلو قبول وی در روز پنجشنبه خوانده شده، شد.

وزیر امور اقلیت رژیم صهیونیستی در نامه خود نوشت: ما شاهد قیاس نادرست میان رفتار‌های رئیس جمهو مستقر (در کاخ سفید) با بی رحمی‌های برنامه «شب بلورین» هستیم که از سوی نازی‌ها در ۸۲ یال پیش به انجام رسید.

او در ادامه نامه خود مدعی شد شب بلورین به عنوان نقطه اصلی هولوکاست شناخته می‌شود و مجری سی ان ان را به دست کم گرفتن اهمیت هولوکاست متهم کرد.

او در ادامه ادعا‌های خود گفت: تحریف و دست کم گرفتن هولوکاست، دروغ‌های اسفناکی اند که تنها صدا‌های شیطانی یهودی ستیزی را تقویبت می‌کنند. بکارگیری خاطرات هولوکاست برای ایجاد تنبه‌های کم اهمیت و پیشبرد برنامه‌های سیاسی، مسأله‌ای نگران کننده و و توهین آمیز در خصوص حقایق تاریخی و اخلاقی و دارای اثرات خطرناکی خواهد بود.

گفتنی است «شب بلورین» و یا «شب شیشه‌های شکسته»، اصطلاحی است که به عملیات نازی‌ها علیه منافع و خانه‌های یهودیان در آلمان که در نهم و دهم نوامبر سال ۱۹۸۳ انجام گرفت، اطلاق می‌شود؛ بطوری که نیرو‌های امنیتی و پلیس آلمان به تحریک نازی‌ها دست به انجام اقدامات یهودی ستیزانه در سراسر آلمان کردند. در این عملیات کنیسه‌های یهودیان، مغازه‌های آن‌ها هدف حمله قرار گرفت، تخریب شده و آتش زده شدند. در ماجرای این عملیات ۹۱ یهودی کشته و قریب به ۳۰ هزار نفر از آن‌ها به اردوگاه‌های کار احباری فرستاده شدند.