درخواست آیت الله سیستانی برای تجهیز نیروهای عراقی

  • انتشار: ۲۸ سرطان ۱۳۹۴
  • سرویس: دین و اندیشه
  • شناسه مطلب: 7286
آیت الله سیستانی

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از الیوم السابع، شیخ «عبد المهدی الکربلایی» سخنگوی آیت الله العظمی«علی سیستانی» مرجع عالیقدر شیعه در عراق از جامعه بین المللی خواست تا بغداد را به سلاح های پیشرفته بیشتری برای مقابله با داعش مجهز کنند.

شیخ عبدالمهدی الکربلایی به نقل از آیه الله سیستانی از کشورهای همسایه خواست با بستن مرزهای خود به روی تروریست های خارجی برای پیوستن به داعش و جبهه النصره در عراق و سوریه آب به آسیاب دشمن نریزند.

وی از جامعه بین المللی خواست مانع اقدامات حمایتی برخی کشورها (ترکیه) از تروریست ها با عبور دادن آنها از خاک خود برای ورود به عراق و سوریه شوند.

شیخ کربلایی ادامه داد: جلوگیری از ورود تروریست ها به عراق و سوریه باید در راس اولویت های جهان باشد زیرا بخش اعظم تروریست های به هلاکت رسیده داعش خارجی و ترجیحا از تونس و لیبی هستند.

وی خواستار بسته شدن مرزهای مشترک ترکیه و سوریه بالغ بر ۵۵۰ کیلومتر شد وادعای ترکیه مبنی عدم توانایی این کشور در نظارت فعال بر مرزهای خود را در جهت خواسته های آمریکا و کشورهای اروپایی ارزیابی کرد.

کربلایی ادعای طایفه گرایی در مورد نیروهای بسیج مردمی عراق متشکل از شیعه، سنی، مسیحی و ایزیدی را که در کنار نیروهای دولتی می جنگند مردود دانست .

گروه تروریستی – تکفیری داعش از تابستان گذشته بخش هایی از شمال عراق را به کنترل خود درآورد وتاکنون مرتکب جنایات زیادی شده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟