داعش رفت و نطفه هایش برجای ماند!/شرط عجیب «ایزدیان» برای بازگشت زنان و دخترانشان

  • انتشار: ۱۲ ثور ۱۳۹۸
  • سرویس: گوناگون
  • شناسه مطلب: 59806

زنان ایزدی که پس از تجاوز توسط نامردان داعشی اکنون با اطفال خردسال خود آواره و بی خانمان شده‌اند.

بر اساس قوانین «ایزدیان» هر زنی که روزی به عنوان برده جنسی در دستان داعشی‌ها اسیر بوده و پس از تجاوز تروریست‌ها نوزادی به دنیا آورده است، برای بازگشت به سوی خانه باید فرزند نامشروع خود را رها کنند.

به نوشته دویچه وله روز چهارشنبه ۴ ثور (۲۴ آوریل) اعلامیه ای از سوی شورای عالی ایزدی‌ها منتشر شد که طبق آن احتمال پذیرش فرزندان برجای مانده از پدران متجاوز داعشی در جامعه ایزدی‌ها وجود داشت.

با توجه به قوانین ایزدی‌ها تنها کودکانی که پدر و مادرشان هر دو ایزدی باشند جزو این جامعه محسوب می‌شوند.

شورای عالی ایزدی‌ها روز شنبه 7 ثور (۲۷ آوریل) بیانیه‌ای دیگر منتشر کرد که در آن نوشته شده بود: رأی ما راجع به کودکانی نیست که در نتیجه تجاوز به این زنان متولد شده‌اند، بلکه از بچه‌هایی حرف می‌زنیم که والدینشان ایزدی هستند اما در پی حمله به سنجار اسیر نیرو‌های داعشی شده بودند.

گفتنی است؛ در ماه اوت سال ۲۰۱۴عیسوی (حدود ۵ سال پیش) تکفیری های داعشی عنقریب ۶ هزار زن و بچه ایزدی را اسیر کردند که تعداد بسیاری از آنها تحت عنوان کنیز و برده جنسی به فروش رسیدند و سایر آنها نیز پیوسته مورد تجاوز گروهی قرار گرفته اند.

«مراد اسماعیل»، مدیر سازمان حقوق بشری ایزدی موسوم به “یزدا” (Yazda) اعلام کرد: “تصمیم درباره پذیرفتن کودکان حاصل تجاوز‌ با انتقاد شدید جامعه مذهبی ایزدی‌ها مواجه شده است.

زیرا به نظر احزاب، رهبران مذهبی و رؤسای قبایل ایزدی، این تصمیم مغایر با مقررات ماست.

برای بسیاری از شهروندان بسیار دشوار است که جنایات نیرو‌های داعش و کودکان برجای‌ مانده از تجاوز این نیرو‌ها را در جامعه خود بپذیرند.

اکنون زنان ایزدی که مورد تجاوز تروریست‌ها قرار گرفته بودند با یک کلاف سردرگم مواجه هستند که یک سر آن قانون است و سوی دیگرش مهر مادری نسبت به کودکانی از مردان داعشی است که روحشان از فجایعی که پدرانشان رقم زده‌اند هم خبر ندارد اما ناخواسته پا به این دنیا گذاشته‌اند.

زنان ایزدی اکنون باید منتظر تصمیم قانون بمانند تا تکلیف تروریست‌زاده گان روشن شود.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟