داعش: ایمن الظواهری، رهبر القاعده مرده است

  • انتشار: ۱۰ اسد ۱۳۹۴
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 7692

در پی اعلام خبر مرگ «ملا عمر»، «ملک اسحاق» بنیانگذار لشکر جهنگوی و همچنین انتشار خبر کشته‌شدن احتمالی «جلال‌الدین حقانی» رهبر شبکه تروریستی حقانی، این بار رهبران داعش از احتمال مرگ ایمن الظواهری، رهبر القاعده خبر داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از پیام آفتاب، چند تن از رهبران داعش در پیامی که در پایگاه‌های اینترنتی وابسته به این گروه منتشر شده اعلام کردند: تایید خبر مرگ ملا عمر، رهبر طالبان بشارت دهنده خبر مرگ ایمن الظواهری است و این خود باعث می‌شود که “مجاهدین”در سراسر جهان با ابوبکر بغدادی (رهبر داعش) بیعت کنند.

این ادعای رهبران داعش از آنجا قوت می‌گیرد که شاخه‌های القاعده و جنبش‌های تروریستی وابسته به آن در سوریه، سومالی، مراکش، الجزایر و دیگر نقاط جهان در ماه‌های اخیر دچار سردرگمکی شده و برخی از آنها به داعش پیوسته‌اند. این امر شبهاتی را درباره سرنوشت فرد شماره یک القاعده که از سال 2011 و در پی مرگ اسامه بن لادن، رهبری این گروه را در دست گرفت، افزایش داده است.

ایمن الظواهری از بیش از دو سال قبل و از زمان اعلام تشکیل شاخه القاعده در شبه قاهره هند به طور کامل مخفی شده و حتی پیام تصویری هم نداده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟