خشونت های خانوادگی؛ روزنامه پاریزین: هر ۳ روز یک زن در فرانسه به قتل می رسد

  • انتشار: ۱۲ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 151646

روزنامه فرانسوی پاریزین در شماره روز (شنبه) نوشت: تعداد زنانی که در حوادث خشونت بار به دست شریک زندگی کنونی یا سابق خود کشته می شوند در سال گذشته به ۱۱۸ مورد رسید.

به نقل از الجزیره، در گزارش این روزنامه با اشاره به اینکه «این تعداد تفاوت چندانی با سال ۲۰۲۱ ندارد»، آمده است: « پژوهشی که نتایج آن توسط وزارت داخله فرانسه اعلام شده، نشان می دهد که در سال ۲۰۲۲ میلادی ۱۴۵ مورد قتل ناشی از خشونت زناشویی در فرانسه به ثبت رسیده است که ۱۱۸ نفر از آنها زن بوده اند و افزایش شش درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می دهد به این معنا که به طور متوسط هر سه روز یک زن در فرانسه به قتل می رسد.»

پاریزین در ادامه نوشته است: «این مطالعه افزایش شدید تلاش برای قتل شریک زندگی به میزان ۴۵ درصد را ثبت کرده است به طوری که سال گذشته ۳۶۶ مورد ثبت شده است که ۲۶۷ مورد از آنها زن بوده است.

این مطالعه فاش کرده است که شخصیت مرتکب چنین جنایتی تقریبا تغییر نکرده است به طوری که ۸۴ درصد مرد است و اغلب با قربانی رابطه دارد و دارای ملیت فرانسوی است و سن آن بین ۳۰ تا ۴۹ ساله و بیکار است.

براساس این گزارش، قربانی نیز اغلب دارای تابعیت فرانسوی است و سن او بین ۳۰ تا ۴۹ سال است.

براساس این مطالعه، از ۱۱۸ قربانی زن، ۳۷ نفر رفتار خشونت بار را تجربه کرده اند و ۲۴ نفر از آنها موضوع را گزارش کردند در حالی که تنها ۱۶ نفر از آنها به مراجع رسمی شکایت کردند.

مجله لوپوینت فرانسه نیز نوشته است که دلیل اصلی ۲۶ درصد از موارد قتل، درگیری بین شرکای زندگی است و ۲۳ درصد از آن به دلیل مخالفت با «پایان دادن رابطه» است.

براساس این گزارش، ابزار جنایت در این قتل ها عمدتا سلاح سرد است و در ۲۰ درصد موارد نیز از سلاح گرم استفاده می شود.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *