خشم مردم نیجریه از قانون ممنوعیت حجاب

  • انتشار: ۱۸ اسد ۱۳۹۴
  • سرویس: دین و اندیشه
  • شناسه مطلب: 7934

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از جمهور نیوز،  زنان مسلمان نیجریایی در تظاهرات گسترده ای ضمن ابزار خشم علیه قانون ممنوعیت حجاب، تاکید کردند راه مقابله با افراطی گری ممنوعیت حجاب نیست.

بر پایه این گزارش، در پی اعلان طرح ممنوعیت حجاب در نیجریا، گروه های بسیاری از زنان مسلمان این کشور دست به برگزاری تظاهرات گسترده ای زدند. زنان در تظاهرات اعلام کردند که راه مقابله با گروه های تروریستی این نیست که حجاب ممنوع شود بلکه این گونه طرح ها به افزایش قدرت گرو ههای تروریستی منجر می شود.

دولت نیجریا اعلام کرد به دلائل امنیتی زنان محجبه در این کشور می بایست مورد بازرسی بدنی مامورین پولیس قرار گیرند. دولت چاد نیز اعلام کرد حجاب اسلامی در این کشور ممنوع است و هر زنی که با پوشش اسلامی تردد کند بازداشت خواهد شد.

طرح ممنوعیت حجاب در این کشورها باعث عصبانیت جامعه مسلمانان در این کشورها شده است. دبیر کل جمعیت نصر الاسلام نیجریا گفت: « اینگونه طرح ها نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه باعث افزایش مشکلات نیز می شود.»

طرح ممنوعیت حجاب اسلامی نیجریا پس از آن مطرح شد که چندی پیش زنی در پوشش حجاب اسلامی دست به عملیات انتحاری زد و باعث کشته و زخمی شدن تعدادی شد. دولت در واکنش به این مساله اعلام کرد که طرحی در دست دارد که حجاب اسلامی را ممنوع می کند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟