خاندان آل سعود در بین ۱۰ خانواده ثروتمند جهان

  • انتشار: ۲۷ سنبله ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 120913

خبرگزاری بلومبرگ جدیدترین فهرست ثروتمندترین خانواده‌های جهان را منتشر کرد.

براساس این فهرست، خانواده آمریکایی “والتون” صاحب شرکت خرده فروشی “وال مارت” با دارایی ۲۳۸.۲ میلیارد دالر در مرتبه نخست قرار دارد. وال مارت به‌ عنوان بزرگترین شرکت جهان شناخته می‌شود.

خانواده آمریکایی مارس صاحب برند تجاری مشهور مارس با ثروتی به ارزش ۱۴۱.۹ میلیارد دالر در رتبه دوم قرار دارد.

خانواده “کوچ” با ثروتی به ارزش ۱۲۴.۴ میلیارد دالر در رتبه سوم و خانواده “هرمس” فعال در تجارت کالاهای فاخر  با دارایی ۱۱۱.۶ میلیارد دالر در رتبه چهارم قرار دارد.

پس از این ۴ خانواده، خاندان آل سعود با ۱۰۰ میلیارد دالر ثروت در رتبه پنجم قرار دارد و تنها خانواده ثروتمند عرب در این فهرست محسوب می‌شود.

اصلی‌ترین منبع درآمد عربستان نفت است اما براساس مطالعات اخیر ذخایر غنی از منابع معدنی نیز در این کشور کشف شده و ذخایر این منابع حدود ۱.۳ تریلیون دالر تخمین زده شده است.

در این فهرست رتبه ششم نیز نصیب خانواده هندی آمبانی مالک شرکت صنعتی “رلیانس” با ثروتی به ارزش ۹۳.۷ میلیارد دالر شده است.

اما خانواده فرانسوی “ورتایمر” صاحب برند تجاری “شنل” با ۶۱.۸ میلیارد دالر در رتبه هفتم، خانواده آمریکایی “جانسون”، فعال در زمینه های سرمایه گذاری و تامین بودجه با ۶۱.۲ میلیارد دالر در رتبه هشتم، خانواده “تامسون” مالک خبرگزاری مشهور “رویترز” با ثروتی به ارزش ۶۱.۱ میلیارد دالر در رتبه نهم و در نهایت خانواده آلمانی “بورینگر” فعال در بخش صنایع بین المللی با دارایی به ارزش ۵۹.۲ میلیارد دالر در رتبه دهم قرار دارد.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *