حمله هکرهای پاکستانی به حساب‌های مرتبط با دولت پیشین افغانستان

  • انتشار: ۲۶ عقرب ۱۴۰۰
  • سرویس: فناوری اطلاعات
  • شناسه مطلب: 124156

شرکت فیسبوک اعلام کرد که هکرهای پاکستانی از فیسبوک برای هدف قرار دادن افرادی در افغانستان که با دولت قبلی در ارتباط بودند، در زمان تسلط طالبان بر افغانستان استفاده کرده‌اند.

مایک دویلیانسکی، رئیس تحقیقات جاسوسی سایبری فیسبوک، در گفتگو با خبرگزاری رویترز گفته است که این گروه از هکرها از پیوندهایی استفاده کردند که در صنعت امنیتی به عنوان SideCopy شناخته می‌شود و می‌توانند دستگاه‌های افراد را کنترل کنند.

مایک دویلیانسکی افزوده است: «همیشه برای ما حدس زدن در مورد هدف نهایی عامل تهدید دشوار است. ما دقیقا نمی دانیم چه کسی در معرض خطر قرار گرفت یا نتیجه نهایی آن چه بود.»

او گفته است که این اهداف شامل افراد مرتبط با دولت، ارتش و مجری قانون در کابل بوده است. به گفته وی، فیسبوک SideCopy را در ماه اگوست از پلتفرم خود حذف کرده است.

به گفته مسئولان فیسبوک، این گروه هکرها در این حملات برای ایجاد اعتماد و فریب‌دهی اهداف مورد نظر با شخصیت جعلی از زنان جوان استفاده کرده و آن‌ها را وادار به کلیک کردن روی لینک‌های ویروس دار یا دانلود برنامه‌های چت مخرب، شخصیت‌های ساختگی کرده است.

دویلیانسکی گفته است که این کار، وب‌سایت‌های قانونی را به خطر انداخته تا اهداف مورد نظر را به دام اندازند.

با این حال، پلتفرم‌های بزرگ آنلاین و ارائه‌دهندگان ایمیل از جمله فیسبوک، توییتر (TWTR.N)، گوگل آلفابت (GOOGL.O) و لینکدین شرکت مایکروسافت (MSFT.O) گفته‌اند که اقداماتی را برای قفل کردن حساب‌های کاربران افغان در طول فعالیت‌های سریع طالبان انجام داده‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *