حمله موشکی ایران به چندین پایگاه نظامی امریکا در عراق/ ترامپ: جای نگرانی نیست!

  • انتشار: ۱۸ جدی ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 73370

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران بامداد امروز چندین پایگاه نظامی آمریکایی در عراق را هدف حمله موشکی قرار داد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا بامداد امروز در اولین واکنش رسمی‌اش به پاسخ موشکی ایران، گفت واشنگتن در حال ارزیابی خسارات و تلفات احتمالی است و او به زودی در این مورد بیانیه صادر می‌کند.

ترامپ در توییتر نوشت: جای نگرانی نیست! از ایران موشک‌هایی به دو پایگاه نظامی واقع در عراق شلیک شده است. ارزیابی تلفات و خسارات الان در جریان است. تا الان همه چیز خوب بوده! ما با فاصله زیاد، قدرتمندترین و مجهزترین ارتش کل جهان را داریم! فردا صبح بیانیه‌ای صادر می‌کنم.

سپاه پاسداران ایران بامداد امروز در پاسخ به ترور سردار “قاسم سلیمانی” به دستور ترامپ، چندین پایگاه نظامی امریکا در عراق را هدف حمله موشکی قرار داد. گفته شده‌ یکی از این پایگاه‌ها به نام عین‌الاسد در ولایت انبار عراق و پایگاه دیگر در شهر اربیل مرکز منطقه خودمختار کردستان عراق موقعیت دارد.

گفتنی است که سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران و ابو مهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق (حشد الشعبی) به همراه ۸  نفر دیگر بامداد روز جمعه (۱۳ جدی) در مسیر فرودگاه بغداد به دستور دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا در حمله هواپیمای بدون سرنشین پنتاگون به شهادت رسیدند.