حمله سایبری هکر‌ها به برخی پایگاه‌های دولتی روسیه

  • انتشار: ۷ حوت ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 127924
هک

گروهی از هکر‌های ناشناس با عنوان “انانیمس” در پیامی توئیتری دولت روسیه را تهدید کردند حملات سایبری گسترده را علیه دولت مسکو انجام خواهند داد.

این گروه از هکر‌ها به بخش‌هایی از وب سایت‌های دولتی روسیه آسیب زدند و برخی پایگاه‌های اطلاع رسانی وابسته به دولت از جمله راشاتودی را برای ساعاتی از کار انداختند.

این گروه روز گذشته اعلام کرد مدارک و اسناد هک شده از سایت وزارت دفاع روسیه را فاش خواهند کرد. این حمله تنها ساعاتی پس از این اتفاق افتاد که یگور آشف، یکی از بنیانگذاران یک شرکت امنیت سایبری مستقر در کیف به رسانه‌های خبری گفت: یک مقام ارشد دولتی از اوکراین از من خواسته تا برای مقابله با روسیه از هکر‌ها کمک بگیرم.

وی تاکید کرد: وزارت دفاع اوکراین به دنبال استفاده از یک سری هکر‌های تهاجمی و تدافعی در جنگ علیه این کشور است.

در مقابل برخی گروه‌های هکری دیگر در فراخوانی اعلام کردند از دولت روسیه حمایت خواهند کرد و اجازه ورود هکر‌ها به پایگاه‌های اطلاعاتی مسکو را نخواهند داد.

گروه هکری “کونتی” ضمن اعلام حمایت‌های همه جانبه این گروه از دولت روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: اگر هر نهاد و هر گروه هکری بخواهد به علیه روسیه هر گونه جنگ سایبری راه بیاندازد ما با تمام قوا و امکاناتمان مقابل آن‌ها می‌ایستیم و به زیرساخت‌های حیانی آن‌ها ضربات جبران ناپذیری خواهیم زد.

بسیاری این پاسخ را در واکنش به گزارش برخی رسانه‌های خبری مبنی بر اینکه دولت بایدن به دنبال راهی برای ضربه زدن سایبری به روسیه است می‌دانند. برخی منابع خبری در روز‌های اخیر اعلام کرده اند جو بایدن به دنبال گزینه‌هایی برای سازمان دهی حملات سایبری برای از بین بردن برخی زیرساخت‌های حیاتی روسیه است.

کاخ سفید روز گذشته به شدت این گزارش‌های خبری را تکذیب کرده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.