حمله به‌سبک زندگی

  • انتشار: ۲۷ اسد ۱۳۹۸
  • سرویس: دیدگاه
  • شناسه مطلب: 68477
حادثه تروریستی کابل

حمله دیشب به‌مراسم عروسی را می‌توان ورای وحشیانه و جنون‌آمیز توصیف کرد. حمله‌ای که در هیچ قاموسی جای ندارد. این حمله مصداق کامل جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت است. حمله به‌محل اجتماعات غیر نظامیان، ارزش عملیاتی ندارد. صرفا حکایت‌گر پندار اهریمنی و کردار سفاکانه عاملانِ آن است.

چنین حملاتی، حمله به‌سبک زندگی متمدانه است. سبک زندگی‌ای که در آن انسان ارزش‌دارد، دارای کرامت است، احساس دارد، تحصیل‌ می‌کند، افتخار می‌آفریند، عاشق می‌شود، عروسی می‌کند، به‌شادی می‌پردازد، فرزند می‌آورد، به‌آینده‌ خود و فرزندانش می‌اندیشد، برای آینده خود برنامه می‌چیند، برای رسیدن به‌اهداف خود حرکت می‌کند و در اجتماع، همزیستی مسالمت‌آمیز و صلح‌جویانه را در پیش می‌گیرد.

اهریمنان؛ اما این سبک زندگی را بر نمی‌تابند. زندگی مطلوب آنان، خشونت است، خون است و جنون. آنان گرفتار پندار موهوم و ابلیسانه‌ای است که برای رستگاری، باید خون داد و خون‌ها جاری‌کرد. بنابراین، برای سیطره و بسط این تفکر ضد انسانی و اهریمنانه، کرامت انسانی را زیرپا می‌کنند، به‌تحقیر انسان روی می‌آورند، مردم را تکفیر می‌کنند؛ قساوت را به‌اوج می‌رسانند، وحشت می‌‌آفرینند و دست به‌خون‌خواری می‌زنند.

در برابر جریان وحشت، خشونت وخون، راهی جز ایستادن و دفاع از ارزش‌های انسانی نیست. گفتنش دشوار است؛ اما بازهم نباید امید را از کف داد.

نویسنده: داکتر سید جواد سجادی