حمایت رئیس جمهور لبنان از بشار اسد

  • انتشار: ۱۱ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 17495

میشل عون رئیس جمهوری لبنان اعلام کرد : بشار اسد رئیس جمهوری سوریه همچنان تنها فردی است که می تواند در این زمان کشورش را اداره کند، عون می گوید هرگز قائل به کناره گیری بشار اسد نبوده است

عون در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ال سی آی فرانسه گفت : اگر نظام بشار اسد کنار برود ، سوریه به لیبی دوم تبدیل خواهد شد .

عون افزود: من هرگز قائل به کناره گیری بشار اسد نبوده ام و کسانی که خواستار کناره گیری اسد هستند ، اوضاع سوریه را درک نمی کنند.

رئیس جمهوری لبنان اعلام کرد : ارتش سوریه با بازپس گیری شهر حلب توازن قدرت را به نفع دولت به هم زد و با این دستاورد و پیروزی زمینه را برای آغاز مذاکرات و دست یابی به راه حلی سیاسی فراهم کرده است .

عون گفت: این گونه از جنگ ها با پیروزی یک گروه و شکست گروهی دیگر پایان نمی یابد بلکه همیشه راه حل هایی برای آن پیدا می شود.

عون درباره سفر اخیرش به عربستان سعودی و قطر گفت: در این سفرها مساله سوریه و بشار اسد بررسی نشد . مقامات ریاض و دوحه وعده دادند که روابط عادی خود با لبنان را ازسربگیرند و به این کشور در بازیافتن امنیت و آرامش خود کمک کنند.

عون خاطرنشان کرد: لبنان باید از آخرین فرصت برای بازسازی قدرتمندانۀ خود برای تأمین منافع مردم و کشور استفاده کند. هیچ کسی در لبنان بالاتر از قانون نیست زیرا اگر چنین باشد ، کنترل اوضاع از دست خارج می شود.