حزب الله عراق: برای اخراج نظامیان آمریکایی آماده‌ ایم

  • انتشار: ۲۳ سرطان ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 89180

یک فرمانده ارشد گردان‌های حزب الله عراق از آمادگی کامل این نیروها برای برخورد با آمریکایی ها و اخراج آنان از این کشور خبر داد.

به نقل از تسنیم، ابو علی عسکری مقام امنیتی کتائب حزب الله در این باره گفت: آمریکایی ها باید بدانند که تصمیم عراقی ها برای اخراج آنان تغییر نمی کند. هیچ طرفی نمی تواند برای تضمین بقای آن ها در خاک عراق کاری انجام دهد.

ابو علی عسکری افزود: چاره ای جز ادامه مقاومت و فشارهای مردمی، سیاسی، امنیتی و رسانه ای بر اشغالگران نیست؛ مقاومت و فشار باید تا تسلیم شدن هم ردیفان قاتل آمریکا در مقابل اراده ملی عراقی ها استمرار داشته باشد. آمریکایی ها زبانی جز زور و قدرت را نمی فهمند بنابراین ما نیز با زبان زور با آنان صحبت خواهیم کرد.

گفت و گو بین دو کشور پس از آنکه پارلمان عراق ۵ ژانویه با اکثریت آراء خواستار خروج نیروهای خارجی از این کشور و همچنین بازنگری در شکل همکاری با ائتلاف بین المللی ضد تروریسم به رهبری آمریکا گردید ،قطع شده بود . این اقدامات به منزله پاسخ به عملیات ایالات متحده در حوالی فرودگاه بین المللی بغداد بود که منجر به کشته شدن جنرال قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و ابو مهدی المهندس، معاون فرمانده حشد الشعبی عراق شد. در واشنگتن معتقد بودند  آنها در سازماندهی حمله به سفارت آمریکا در بغداد در تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹ دست داشتند. در پاسخ ، ایران به پایگاه های آمریکایی در عراق حمله کرد.

پس از این وقایع ، ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده تعدادی از تاسیسات را که ارتش آمریکا قبلاً در آن مستقر شده بود ، از جمله تعدادی از پایگاه های هوایی و همچنین مقر مشاوران نظامی ائتلاف را به ارتش عراق تحویل داد.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *