جو بایدن محک آزمایش مسلمانان

  • انتشار: ۱۹ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: بین المللدیدگاه
  • شناسه مطلب: 97570

پرهیجان‌ترین انتخاباتآمریکا که در نتیجه‌ی آن، پیروزی حزبدموکرات به‌رهبری آقای جو بایدن رقم خورد قطعا در معادلات بین المللی نیز تأثیراتی به‌دنبال خواهد گذاشت، اما اینکه چه تأثیراتی را برای کشورهای اسلامی می‌تواند داشته باشد مطلبی است که در ذیل به آن پرداخته خواهد شد.

۱_توجه به سیاست‌های کلی آمریکا: از آنجای که صهیونیزم جهانی نقش مهمی در اقتصاد آمریکا دارد و در واقع بدنه‌ی اصلی قدرت آمریکا را تشکیل داده است پرواضح است که #اسلام‌ستیزی در خون، پست و گوشت سیاست‌مداران این کشور نهفته است در نتیجه هیج دولتی با مسلمانان رابطه‌ی خوبی نخواهند داشت و از این جهت فرقی ندارد که دولت اوباما باشد، یا دولت ترامپ و بایدن، لذا سیاست‌های آن‌ها در مورد مسلمانان ثابت است؛ چرا که صهیونیزم اسلام را مانع اهداف و مسلمانان را هم مانع عملکردهای خودخواهانه خود میدانند.

۲_ توجه به عملکردهای مسئولین #آمریکا: حقیقت این است که شخصیت‌های متفاوتی که هرکدام روحیات خاص خودش را داشته اند در آمریکا حکومت کرده اند؛ اما اینکه کدام یکی برای مسلمانان بهتر بوده است! شاید دراین زمینه گویاترین عبارت این باشد که بگوییم انتخاب ما و اینکه ما چه کسی را بهتر بدانیم باید گزینه‌ی را از بین #درنده و درنده‌تر برگزینیم زیرا که همه گرگانی هستند تا دندان مسلح و آرزویی ندارند جز نابود کردن دین‌اسلام و رسیدن به امیال و آرزوهایشان که هیجگاه مسلمانان اجازه‌ تحقق بخشیدن آن‌ها را نخواهند داد، چرا که دین مقدس اسلام؛ آقایی کردن را از طریق هرنوع ظلم کردن و درندگی جائز نمی‌داند و #مسلمانانانقلابی نیز، بر اساس دستورات دین قاطعانه پوز چنین زورگویان تاریخ را به زمین خواهند مالید، این حقیقتی است که آن‌ها به خوبی در یافته اند. بنائا اینجا نیاز است که گزینه‌های موجود را نگاه کنیم تا بدانیم که گزینه‌ درنده‌تر و دشمن خطرناک‌تر چه‌کسی خواهد بود؟ اما اینکه چه کسی بهتراست باتوجه به مطالبی که گفته شد فعلا موضوعیت ندارد. در پاسخ باید عرض کنم که متأسفانه آقای بایدن از همه بدتر و خطرش از همه بیشتر است؛ زیرا که وی در سمت‌های قبلی خود اقدامات بسیار خطرناک علیه اسلام و مسلمانان انجام داده است که خوش‌حالی و راندن سخن‌های ابلهانه در مورد شهید سرافراز اسلام شهیدحاجقاسمسلیمانی تنها یکی از کارهای زشت این پیر مکار است البته خوشحالی و پاکوبی صهیونیزم و اسرائیلی‌ها و اینکه خودش به‌وجود نحس خون خواران صهیونیزم افتخار می‌کند و خود را پاره‌تن آن‌ها می‌داند نیز می‌شود به‌عمق افکار این شخص پی‌برد، اگرچه از نحوه سخت‌گیری‌های که دارد وخیلی مرموزانه منافع خود را دنبال می‌کند و حتی در دشمنی کردن‌های خود، نیز بسیار زیرکانه و هوشمندانه عمل می‌کند به جرئت می‌توان گفت که این فرد بدترین دشمن برای اسلام و خطرناک‌ترین درنده برای مسلمانان خواهد بود.

۳_ توجه به عملکردهای مسلمانان منطقه: من متأسفم که در کشورهای اسلامی می‌بینیم مسلمانان برای پیروزی جو بایدن اینقدر خوش‌حالند؛ در ایران برخی از اصلاح‌طلبان به‌ گونه امید به این دشمن بسته اند که انگار خدایی وجود ندارد تا مشکلات این کشور را حل و فصل نماید، اگر این مردم به‌جای این‌همه امید به #جوبایدن، یک جو غیرت و بصیرت دینی داشته باشند و با توکل برخداوند و گوش‌دادن به‌سخنان امام خامنه‌ای حفظه‌الله که یک رهبر آگاه به‌مسائل دینی وسیاسی است یقینا زودتر فروپاشیآمریکا رقم خواهد خورد و دنیا آرامش واقعی را خواهد دید. در افغانستان ما نیز یک عده از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی پشت‌سرهم پیام‌های تبرک را روان می‌کنند انگار بدون وجود آمریکا، مردم افغانستان قادر به زندگی‌کردن نیستند! غافل اند از اینکه آمریکا اگر یک زره کمک مالی به دولت می‌کند هزاران برابرش را از همین کشور عایدات بدست می‌آورد و با همان عایدات جیب خود را پر و هزینه‌های توریست‌ها را تأمین و بالأخره ما را نیز به‌جان هم انداخته و یکی یکی با دستان خودمان نابود می‌کند.

نتیجه: به‌نظر می‌رسد که اگر مسلمانان بجای رو آوردن به جوبایدن و دلخوشی کردن برای پیروزی او، به داشته‌های خود رو بباورند و با آگاهی تمام از نقشه‌های دشمنان، سعی کنند که تهدیدات احتمالی را به فرصت‌های غافل‌گیر تبدیل نمایند و در راه خود استوار و ثابت‌قدم بمانند «فاسْتقم کما أُمِرت» و با ایمان راسخ در مقابل دسیسه‌های دشمن مقاومت نمایند یقینا پیروزی نهایی را از آن خودشان خواهند نمود چنانچه که ترامپ حریف اسلام نشد و از همه جا ذلیلانه و با مفتضحانه برگشت و برای آمریکا نیز جز اینکه زمینه‌های فروپاشی را فراهم نماید کار دیگری انجام نداد، اما بایدن آمده است که جبران مافات کند که ان‌شاالله با آگاهی، اتحاد و همدلی مسلمانان این خدعه هم محکوم به شکست خواهد شد.

سیدصادق حسینی