جورج بوش و رامنی هم از ترامپ حمایت نخواهند کرد

  • انتشار: ۱۹ جوزا ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 87574

روزنامه نیویورک تایمز فاش کرده است که جورج دبلیو بوش رئیس جمهور سابق آمریکا و میت رامنی سناتور جمهوریخواه ایالت یوتا از انتخاب مجدد ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده حمایت نخواهند کرد.

بر اساس این گزارش، برخی از رهبران جمهوریخواه آمریکا با این چالش روبرو شده‌اند که آیا از رئیس جمهور فعلی ایالات متحده حمایت کنند یا از نامزدی جو بایدن در انتخابات ۲۰۲۰ میلادی حمایت نمایند.

رویدادهای اخیر به خصوص واکشن ترامپ به اعتراضات ضد نژادپرستی و رفتار پولیس با سیاهپوستان آمریکایی و مقابله با شیوع ویروس کرونا تاثیر زیادی بر شک و تردید رهبران جمهوریخواه برای حمایت از ترامپ در رقابت های انتخاباتی نوامبر ۲۰۲۰ داشته است.

افراد نزدیک به جورج دبلیو بوش به این روزنامه گفتند که او از انتخاب مجدد ترامپ حمایت نخواهد کرد.

میت رامنی نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری ۲۰۱۲ آمریکا پیش از این در ماه فوریه به نشریه آتلانتیک گفته بود که از ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ حمایت نخواهد کرد چرا که ترامپ در جریان استیضاح در سنا، او را به سوء استفاده از قدرت متهم کرده است.

به نوشته تسنیم؛ کالین پاول وزیر خارجه دولت بوش نیز در مصاحبه با سی ان ان تاکید کرده است که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ از بایدن حمایت خواهد کرد چرا که ترامپ درباره مسائل مختلف دروغ می گوید.