جنگ امریکا و ایران

  • انتشار: ۱۶ جدی ۱۳۹۹
  • سرویس: بین المللدیدگاه
  • شناسه مطلب: 103517

این روزها مساله درگیری و جنگ ایران ‌و امریکا در صدر برنامه‌های ناتو، اسرائیل و اعراب است.

گزارش‌هایی هم از نیت ترامپ برای جنگ وجود دارد برای عقب‌رانی ایران به یک دهه‌ی گذشته و ترمیم پیامدهای جنگ توسط دموکرات‌ها. از سویی هم حلقه‌ی قوی و نزدیک به رهبر ایران برای یک جنگِ چکشی و ضربتی با امریکا بی‌میل نیستند و برنامه‌هایی در سر دارند و بیشتر دو طرف منتظر اند که دیگری آغازگر جنگ باشد.

در نظم فعلی منطقه، جنگ به عنوان موثرترین ابزار توازن راهبردی بحساب می‌آید کاری که ترکیه در حال انجام آن است جنگ در لیبی، سوریه، آذربایجان… امریکا نمی تواند در ایران نیرو پیاده کند و کل رژیم را عوض کند. لذا جنگ امریکا ‌و ایران صرفا در حمله به مواضع و پایگاه‌های استراتژیک دو کشور خلاصه می‌شود درگیری با وجود اینکه ممکن به اقتصاد و فعالیت‌های هسته‌ای ایران ضربه وارد کند اما کلیت جنگ به نفع نظام انقلابی ایران خواهد بود و انقلاب چهل ساله ایران را واکسینه خواهد کرد اساسا انقلاب‌ها برای تداوم حیات خود نیاز به دشمن و جنگ دارند. فارغ از اینکه اتاق جنگ ایران بعلاوه جبهه‌های مقاومت در لبنان، سوریه،عراق، یمن… کارت‌های جدید رو کنند که خارج از محاسبات امریکا ‌و اسراییل باشد.

ایران در جنگ با امریکا ‌و اسراییل به تجدید سریع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تشکیلات نظامی خود خواهد پرداخت مانند قضیه طیاره اوکراینی که امریکا و اسراییل به سیستم فضایی ایران نفوذ کردند و از طیاره غیرنظامی، رادار غلط حمله صادر شد تا سپاه را به تله بیاندازد.

یک اندیشکده جنگ در اسراییل این پیش‌بینی را انجام داده است که در جنگ ایران و امریکا، ایران بعنوان hero و قهرمان جهان اسلام معرفی خواهد شد و جوانان انقلابی در سراسر دنیا به لشکرهای جبهه مقاومت روی خواهند آورد.

یاسر محسنی