جنرال دوستم از مردم تقاضای همکاری نمود

  • انتشار: ۱۲ اسد ۱۳۹۴
  • سرویس: دسته بندی نشده
  • شناسه مطلب: 7789

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از طلوع نیوز، جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهور امروز به ولایت فاریاب رفت. وی در سخنانی در شهر میمنه مرکز این ولایت گفت که به زودی فاریاب از وجود مخالفان مسلح دولت پاکسازی خواهد شد.

وی از باشندهگان فاریاب خواست تا در تأمین امنیت با نیروهای امنیتی همکاری کنند.

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهور اظهارداشت: “شما در انتخابات بیشتر از نیم میلیون رأی داشته‌اید؛ ما مشکلات شما را در نظر داریم، وقتی که من امنیت فاریاب را تأمین کردم و مخالفان مسلح دولت را از این ولایت بیرون کردم، دوباره به کابل می‌روم و مشکلات شما را در شورای امنیت مطرح می‌کنم.”

در این میان آقای دوستم مشکلات امنیتی فاریاب را جدی می‌داند و انتقادهای مردم این ولایت از حکومت بجا.

آقای دوستم تأکید کرد: “بلی انتقادهای شما هم برجاست و ناامنی‌ها در این ولایت گسترش یافته است، ما انتقادهای شما را حل می‌کنیم و شما به زودی گواه حل مشکلات‌تان خواهید بود.”

معاون اول رئیس جمهور از راه زمینی راهی ولسوالی قیصار شد، رفتن از میمنه تا قیصار از راه زمین به گذشتن از هفت خوان رستم می‌ماند، اما جنرال دوستم با تدابیر شدید امنیتی که از زمین و هوا گرفته شده است خود را به قیصار رساند.

فاریاب در فصل جنگ امسال گواه نبردهای سختی بوده است، فعالیت‌های هراس‌افگنان حتا تا نزدیک شهرها رسید و بخش‌های زیادی از این ولایت در اداره مخالفان مسلح درآمد، اکنون دیده شود که آمدن معاون اول رئیس جمهور به فاریاب چه تغییراتی در اوضاع این ولایت به میان خواهد آورد.