جنرال دوستم از مردم تقاضای همکاری نمود

  • انتشار: ۱۲ اسد ۱۳۹۴
  • سرویس: دسته بندی نشده
  • شناسه مطلب: 7789

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از طلوع نیوز، جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهور امروز به ولایت فاریاب رفت. وی در سخنانی در شهر میمنه مرکز این ولایت گفت که به زودی فاریاب از وجود مخالفان مسلح دولت پاکسازی خواهد شد.

وی از باشندهگان فاریاب خواست تا در تأمین امنیت با نیروهای امنیتی همکاری کنند.

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهور اظهارداشت: “شما در انتخابات بیشتر از نیم میلیون رأی داشته‌اید؛ ما مشکلات شما را در نظر داریم، وقتی که من امنیت فاریاب را تأمین کردم و مخالفان مسلح دولت را از این ولایت بیرون کردم، دوباره به کابل می‌روم و مشکلات شما را در شورای امنیت مطرح می‌کنم.”

در اين ميان آقای دوستم مشكلات امنيتی فارياب را جدی مي‌داند و انتقادهای مردم اين ولايت از حكومت بجا.

آقای دوستم تأکید کرد: “بلی انتقادهای شما هم برجاست و ناامنی‌ها در این ولایت گسترش یافته است، ما انتقادهای شما را حل می‌کنیم و شما به زودی گواه حل مشکلات‌تان خواهید بود.”

معاون اول رئيس جمهور از راه زمينی راهی ولسوالی قيصار شد، رفتن از ميمنه تا قيصار از راه زمين به گذشتن از هفت خوان رستم می‌ماند، اما جنرال دوستم با تدابير شديد امنيتی که از زمین و هوا گرفته شده است خود را به قيصار رساند.

فارياب در فصل جنگ امسال گواه نبردهای سختي بوده است، فعاليت‌های هراس‌افگنان حتا تا نزديك شهرها رسيد و بخش‌های زيادی از اين ولايت در اداره مخالفان مسلح درآمد، اكنون ديده شود كه آمدن معاون اول رئيس جمهور به فارياب چه تغييراتی در اوضاع اين ولايت به ميان خواهد آورد.