جنرال آمریکایی: به زودی مواضع طالبان با بمب های هدایت شونده لیزری هدف قرار خواهد گرفت

  • انتشار: ۱۹ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 36790

جنرال جیمز هکر فرمانده نیروهای هوایی آمریکا در افغانستان با تهدید طالبان می گوید که به زودی مواضع طالبان را به بمب های هدایت شونده لیزری هدف قرار خواهد داد.

جنرال جیمز هکر فرمانده نیروهای هوایی آمریکا مستقر در افغانستان می گوید که “در آیندۀ نزدیک طالبان چشم به راه بارش بمب های که توسط لیزر رهبری می شود، در مواضع شان باشند.”

بمب های هدایت لیزری یک جستجوگر لیزری دارد که آرایه ای از دیودهای نوری است. دیودهای نوری به فرکانس معینی از نور لیزر حساس هستند. برای اینکه بمب هدف خود را ببیند، باید هدف مورد نظر توسط یک پرتو لیزر با شدت بالا رنگ شود. پرتو لیزر از روی هدف منعکس شده و جستجوگر لیزری نوک بمب آن را می گیرد.

مشخص کننده لیزری هدف دارای الگوی پالس مخصوص به خود است. بمب در حال پرواز تنها به دنبال این الگوی پالسی می‌گردد و به گونه ای پیش می رود که پرتو لیزر منعکس شده به مرکز آرایه دیودهای نوری برخورد کند.

همچنین این فرمانده آمریکایی می گوید که توانایی و ظرفیت قوای هوایی افغان نسبت به گذشته افزایش یافته و در زمان حاضر قوای افغان تقریباً دو برابر نیروهای ناتو حملات هوایی را انجام می دهند.

جنرال جیمز هکر گفت که حد اوسط قوای افغان هفتۀ ۴۰ حملۀ هوایی را در افغانستان انجام می دهد، در حالیکه قوای ناتو و امریکا هفتۀ ۲۵ حمله را انجام می دهد. او همچنین گفت که قوای افغان در سال ۲۰۱۷ مجموعاً حدود ۲۰۰۰ حمله هوایی را در سراسر افغانستان انجام داد.

اضافه بر این، نیروهای به رهبری امریکا سال گذشته در افغانستان بیشتر از ۱۰۰۰ حمله هوایی اجرا نمودند.