جف بزوس ثروتمندترین فرد دنیا شناخته شد

  • انتشار: ۱۶ سرطان ۱۴۰۰
  • سرویس: گوناگون
  • شناسه مطلب: 116219

به نقل از فوربس، فهرست رتبه بندی میلیاردر‌های فوربس در زمان حال، فراز و نشیب‌های روزانه ثروتمندترین افراد جهان را ردیابی و بررسی می‌کند. بستر ردیابی ثروت، بروزرسانی‌های مداوم در مورد ارزش خالص و رتبه بندی هر فرد را ارائه می‌دهد. ارزش سهام عمومی افراد هر ۵ دقیقه با باز شدن بازار‌های سهام بروز می‌شود (برای قیمت سهام ۱۵ دقیقه تأخیر وجود دارد). افرادی که ثروت آن‌ها به طور قابل توجهی به شرکت‌های خصوصی گره خورده است، دارایی خالص آن‌ها یک بار در روز به روز می‌شود.

در مواردی که فردی صاحب سهامی در یک شرکت خصوصی باشد که ۲۰ ٪ یا بیشتر از ارزش خالص آن را به خود اختصاص داده، ارزش شرکت با توجه به شاخص بازار خاص صنعت یا منطقه که توسط شرکای فوربس ارائه می‌شود، تنظیم می‌شود. در ادامه فهرست ثروتمند‌ترین افراد دنیا را می‌بینید که به ترتیب ارزش خالص رتبه بندی شده است.

فهرست جدید ثروتمندترین افراد دنیا

در رتبه نخست جف بزوس ۵۷ ساله را می‌بینیم که با ۲۱۰ میلیارد دالر صدرنشین این فهرست است. جف بزوس اکثر ثروت خود را از راه شرکت چند منظوره آمازون و شرکت فضایی بلو اوریجین به دست آورده است.

جایگاه دوم را نیز برنارد ارنولد ۷۲ ساله فرانسوی و خانواده اش تصاحب کرده اند. ثروت او حدود ۱۸۹ میلیارد دالر تخمین زده می‌شود و گفته شده که سرمایه گذاری شغل اصلی او و خانواده اش است.

ایلان ماسک ۵۰ ساله نیز که مالک شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس است با ۱۶۳ میلیارد دالر دارایی در رتبه سوم جای گرفته است.‌ می‌توانید جزئیات تغییرات را در تصویر بالا مشاهده کنید.

منبع:yjc

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *