جعل اسناد شرکت‌های صهیونیستی برای تصرف زمین‌های فلسطینی‌ها

  • انتشار: ۴ ثور ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 111225

القدس العربی افشا کرد شرکت‌های صهیونیست‌ها با جعل اسناد زمین‌های فلسطینیان را در برخی از کشور‌های عربی و غربی به مهاجران می‌فروشند.

بر اساس این گزارش، شرکت‌هایی مثل «شرکت وطن»، «شرکت وهیب» و «شرکت سرزمین مقدس» با جعل اسناد در بیشتر مناطق مانند شهر «سلواد» زمین‌ها را با حیله‌گری از صاحبانشان می‌گیرند و به مهاجران می‌دهند.

«بنحاس فارشلتاین»، رئیس پیشین مجلس یشع، در مصاحبه با کانال دوم رژیم صهیونیستی اعلام کرد او صاحب این فکر (کلاهبرداری) بوده است که بدون اطلاع به صاحبان زمین با جعل اسناد آن‌ها را به مهاجران بفروشند.

این شرکت‌های جعلی اسم‌های عربی برای خود انتخاب کرده‌اند، اما رئیسان و سرمایه‌گذاران آن‌ها افرادی صهیونیست هستند که افرادی با نام‌های مستعار برای آن‌ها کار می‌کنند تا اسم این شرکت‌ها بطور علنی در معاملات مشخص نشود.

چند روز پیش نیز ۳ ساختمان و یک قطعه زمین در شهر قدس با همین روش کلاهبرداری از صاحبانشان گرفته شد.

گزارش‌ها حاکی از آن است با توجه به روند اسکان مهاجران در سرزمین‌های اشغالی شرکت‌های رژیم صهیونیستی به این کار خود ادامه خواهند داد، این رژیم متعهد شده است در منطقه «کوه ابو غنیم» ساختمان‌هایی با ظرفیت ۵۴۰ نفر برای مهاجران جدید بنا کند. پیشتر در منطقه «الشیخ جراح» بزرگترین پارک در قدس شرقی را تخریب کردند و همه درخت‌های زیتون آن زا قطع کردند تا هتلی چوبی بسازند.

همزمان با جریحه‌دار شدن احساسات فلسطینی‌ها در پی سرکوب نمازگزاران به دست نظامیان صهیونیستی، گروه‌های مقاومت فلسطینی ضمن محکومیت شدید این دست از اقدامات، در بیانیه‌ای تاکید کردند: در مواجهه با تعرض و عربده کشی صهیونیست‌ها در مسجد الاقصی مبارک در شهر قدس اشغالی، گروه‌های مقاومت فلسطینی سراسر آماده باش هستند تا از انتفاضه دلیرمردان قدس جا نمانند.

در این بیانیه همچنین آمده است: «ما انتفاضه قدس عظیم را مایه برکت و خوشنودی می‌دانیم. این انتفاضه عمق اصالت و کوشش مقاومت و ملت ما را در همه جا به رخ می‌کشد. مقاومت فلسطین حرف پایانی را می‌زند و با قدرت در برابر دشمن خواهد ایستاد تا غرور دشمن را لگد مال کند.

منبع: yjc