جسد سفیر هند در دفتر کارش در رام الله پیدا شد

  • انتشار: ۱۶ حوت ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 128376
موکول آریا

اس جایشانکار، وزیر امور خارجه هند، از مرگ ناگهانی آریا که ۳۶ ساله بود، ابراز شگفتی کرد. جایشانکار در توییتی نوشت: “او یک افسر باهوش و با استعداد بود. دلم برای خانواده و عزیزانش می سوزد.”

علت مرگ او بلافاصله مشخص نشد.

وزارت امور خارجه فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد که به محض رسیدن خبر فوت “موکول آریا”، سفیر هند در فلسطین در دفتر کارش، دستورات فوری از سوی “محمود عباس”، رئیس تشکیلات خودگردان و “محمد اشتیه”، نخست وزیر فلسطین، به تمامی مقامات امنیتی، پلیس و دادستانی عمومی و همچنین وزارت بهداشت و پزشکی قانونی صادر شد تا فوراً به محل اقامت سفیر هند، جهت آغاز تحقیقات درباره علل مرگ وی، حرکت کنند.

وزارت امور خارجه فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد: با حیرت و شوک فراوان خبر درگذشت سفیر هند در فلسطین را دریافت کرده و به همین مناسبت، “ریاض المالکی”، وزیر امور خارجه، تسلیت صمیمانه خود را به “سوبرامانیام جایشانکار”، همتای هندی خود اعلام کرد.

در این بیانیه‌ آمده است المالکی همچنین از همتای هندی خود خواسته مراتب تسلیت مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین را به دولت هند و خانواده آریا برساند.

طبق این بیانیه، وزارت امور خارجه فلسطین در حال انجام مقدمات لازم با هماهنگی وزارت امور خارجه هند برای تکمیل فرآیند انتقال جسد آریا به هند برای خاکسپاری وی است.

آریا که در دهلی نو پایتخت هند بزرگ شده و تحصیل کرده بود، در سال ۲۰۰۸ در سن ۲۳ سالگی به سرویس‌های خارجی پیوست. او یک دیپلمات حرفه‌ای بود که قبلا در سفارت‌های هند در کابل و مسکو خدمت کرده بود. او در نمایندگی دائمی هند در یونسکو در پاریس و در وزارت خارجه در دهلی نو منصوب شد. او سال گذشته مسئولیت این مأموریت را در رام الله بر عهده گرفت. هند، یکی از ۱۳۸ عضو سازمان ملل است که کشور فلسطین را به رسمیت می شناسد، از طریق دفتر نمایندگی خود در رام الله حضور دیپلماتیک خود را حفظ می کند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.