جاسوس طالبان در انگلیس دستگیر شد

  • انتشار: ۲۰ سنبله ۱۴۰۰
  • سرویس: بین المللسیاست
  • شناسه مطلب: 120489

به نوشته روزنامه دیلی میل، پولیس انگلیس فردی را که از افغانستان تخلیه شده بود بازداشت کرده و اعلام نمود که جاسوس طالبان را به دام انداخته است.

این مرد افغان ۳۳ ساله به همراه سربازان انگلیسی در نیروهای ویژه در کابل خدمت می کرد و پس از تصرف قدرت توسط طالبان، در ۲۱ آگوست به همراه خانواده اش به انگلستان منتقل شده است. به زودی پولیس او را از هتل Park Inn در منچستر خارج کرد که او در انجا همراه خانواده اش در قرنطینه به سر می برد. حالا مرد افغان دستگیر شده، مظنون به تروریسم است و در زندان بلمارش لندن نگهداری می شود.

دیلی میل می نویسد، این افسر اطلاعاتی افغانستان که در یک واحد نخبه مبارزه با شبه نظامیان خدمت می کرد، با تروریست ها ارتباط داشته و برای طالبان جاسوسی می کرد. پولیس، کامپیوتر، تلفون همراه، سیم کارت ، پول و گذرنامه این مرد را ضبط کرده است و تحقیقات در اینباره ادامه دارد.  

پیش از این، مقامات آمریکا ۴۴ نفر از افراد خطرناک برای امنیت ملی این کشور را در بین شهروندان تخلیه شده از افغانستان شناسایی کرده بودند. وضعیت دهها هزار افغان که قرار بود به آمریکا وارد شوند مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است.

منبع: اسپوتنیک

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *