تیراندازی در فرودگاه کابل ۴ کشته و زخمی برجای گذاشت

  • انتشار: ۱ سنبله ۱۴۰۰
  • سرویس: امنیت و حوادث
  • شناسه مطلب: 119296

نیرو‌های آلمان در افغانستان در حساب کاربری خود در توییتر از تیراندازی در فرودگاه کابل بین نیرو‌های امنیتی افغان و افراد ناشناس خبر داد و گفت در پی این حادثه یک مقام امنیتی افغان کشته شده است.

نیرو‌های مسلح آلمان گفت: “صبح امروز بین نیرو‌های امنیتی افغان و افراد ناشناس در نزدیکی ورودی شمالی فرودگاه کابل تبادل آتش صورت گرفت. یک افسر امنیتی افغان کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند. “

در گزارش تصریح شده است که نیرو‌های آلمانی و آمریکایی نیز وارد این تیراندازی شده اند، اما به هیچ یک از آن‌ها آسیبی نرسیده است.

 کابل، تنها راه خروج از افغانستان تحت کنترل طالبان است.

وزارت دفاع انگلیس روز یکشنبه با اعلام مرگ ۷ تن در ازدحام و هرج و مرج اطراف کابل گفت: شرایط میدانی همچنان چالش برانگیز است، اما ما هر کاری که بتوانیم برای مدیریت اوضاع و برقراری امنیت و ایمنی تا حد ممکن تلاش میکنیم.  

سفارت آمریکا در افغانستان به شهروندان این کشور توصیه کرد به سمت فرودگاه کابل نروند. در این توصیه آمده است: به خاطر تهدیدات امنیتی احتمالی در خارج از دروازه‌های فرودگاه کابل به شهروندان آمریکایی توصیه می‌کنیم از سفر به این فرودگاه و گیت‌های آن خودداری کنند.

دولت آلمان نیز به اتباع خود در افغانستان هشدار داد که به دلیل خطرات امنیتی در فرودگاه کابل حاضر نشوند.

در ۱۵ آگست طالبان وارد کابل شد و به دنبال آن دولت افغانستان سقوط کرد. این تغییر قدرت منجر شد تا هزاران افغان برای فرار از این کشور از ترس حملات تلافی جویانه طالبان تلاش کنند و همین اوضاع فرودگاه بین المللی کابل را بحرانی‌تر کرد.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *