توییتر بار دیگر توییت ترامپ را درباره کرونا گمراه‌کننده نامید

  • انتشار: ۲۱ میزان ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 95512

توییتر بار دیگر یکی از توییت‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را علامت‌دار و آن ‌را مصداق انتشار اطلاعات گمراه‌کننده معرفی کرد.

روزگذشته ترامپ در پست توییتری خود مدعی شده بود که دیگر نه کرونا می‌گیرد و نه کسی را به بیماری کووید۱۹ آلوده خواهد کرد. بلافاصله پس از انتشار، توییتر پست رئیس جمهوری آمریکا را نشان‌دار کرده و در پیامی نوشت: «این توییت قوانین توییتر درباره انتقال اطلاعات گمراه‌کننده و بالقوه مضر درباره ویروس کرونا را نقض می‌کند. با این‌حال توییتر ضمن سلب مسئولیت از خود، تصمیم گرفته این توییت را در دسترس نگه دارد چراکه ممکن است این اقدام به نفع منافع عمومی باشد.»

سخنگوی توییتر در این خصوص به خبرگزاری رویترز گفت: «توییت رئیس جمهوری آمریکا حاوی اطلاعاتی با ادعاهای پزشکی و بهداشتی گمراه‌کننده است و به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم این موضوع را به اطلاع عموم برسانیم.»

پیش از این در شامگاه شنبه ۱۰ اکتبر پزشک کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که خطر انتقال ویروس کرونا از دونالد ترامپ به دیگران وجود ندارد. این یادداشت در حالی منتشر شد که برخی پزشکان متخصص تاکید دارند تنها ۱۰ روز پس از تشخیص اولیۀ این عفونت است که می‌توان اطمینان یافت هیچ راهی برای سرایت کرونا از فرد آلوده به دیگران وجود ندارد.