توافقنامه انگلیس و فرانسه برای مقابله با مهاجرت غیر‌قانونی

  • انتشار: ۹ قوس ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 100069

به نقل از اسپوتنیک، انگلیس و فرانسه توافقنامه‌ای برای مقابله بیشتر با مهاجرت غیرقانونی از طریق کانال انگلیسی امضا کردند.

وزارت کشور انگلیس در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد: انگلیس و فرانسه توافقنامه جدیدی با هدف تقویت مبارزه با مهاجرت غیرقانونی از طریق کانال های ارتباطی با اقداماتی مانند افزایش تعداد افسران خط ساحلی فرانسه و تجهیز بهتر آن‌ها، امضا کردند. 

این توافق نامه توسط پریتی پاتل، وزیر کشور انگلیس و جرالد دارمنین، وزیر کشور فرانسه امضا شد.

در نتیجه توافق جدیدی که وزرای دو کشور برای مقابله با فعالیت مهاجران انجام گرفت، گفته شده تعداد افسران گشت زنی در سواحل فرانسه دو برابر خواهد شد. دو کشور بار دیگر بر تعهد خود برای مسدود کردن این مسیر تأکید کردند. در بیانیه مطبوعاتی آمده است که تعداد افسر گشت زنی فرانسوی از اول دسامبر افزایش خواهد یافت.

بر اساس اعلامیه مطبوعاتی، این همکاری ادامه خواهد داشت چرا که به دلیل گشت پولیس بیشتر در سواحل فرانسه و افزایش اشتراک اطلاعات بین سازمان‌های امنیتی و انتظامی دو کشور سبب شده تا جلوگیری از مهاجرت غیر قانونی از ۴۱ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۶۰ درصد در هفته‌های اخیر برسد.

علاوه بر افزایش تعداد افسران فرانسوی، در توافقنامه جدید همچنین از یک «بسته پیشرفته فناوری نظارت بر لبه» که شامل هواپیما‌های بدون سرنشین، تجهیزات راداری، دوربین‌های شکاری و دوربین‌های ثابت است برای اطمینان خاطر یافتن از متوقف شدن ورود مهاجران به کشور و ترک سواحل فرانسه، به کار گرفته شده است

تصویری از نقشه اوکراین پس از الحاق ۴ منطقه به روسیه

 پاتل اضافه کرد: علاوه بر این برنامه‌های عملیاتی جدید، ما یک سیستم جدید پناهندگی محکم و عادلانه معرفی خواهیم کرد و سال آینده قانون جدیدی را برای اجرای این تعهد ارائه می‌دهیم.

او در ادامه گفت لندن و پاریس مصمم هستند تا از طریق راه‌های امن و قانونی به مهاجرانی که به پناهندگی احتیاج دارند رسیدگی کنند و به همین دلیل در پی این هستند تا سیستم شکست خورده مهاجرتی خود را اصلاح کنند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟