توئیت مصطفی الکاظمی بعد از رای اعتماد پارلمان عراق

  • انتشار: ۱۸ ثور ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 85340

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر جدید عراق امروز پنجشنبه در نخستین واکنش خود به رأی اعتماد پارلمان به کابینه اعلام کرد برای به دست آوردن اعتماد و پشتیبانی مردم سخت تلاش خواهد کرد.

مصطی الکاظمی، در حساب توییتری خود همچنین گفت: تشکر من از تمام کسانی است که از ما حمایت کردند و امیدوارم همه نیرو‌های سیاسی برای مقابله با چالش‌های دشوار در پشت همدیگر بایستند؛ چرا که مسیر ما حاکمیت عراق، امنیت، ثبات و پیشرفت کشور است.

پارلمان عراق شب گذشته پس از رأی گیری درباره بیشتر نامزدان پست‌های وزارتی، به کابینه مصطفی الکاظمی، نخست وزیر جدید عراق رأی اعتماد داد. مصطفی الکاظمی همچنین با کسب رأی اکثریت پارلمان، رسما به عنوان نخست وزیر این کشور کار خود را آغاز کرد.

نمایندگان حاضر در جلسه، به استثنای نمایندگان فراکسیون دولت قانون به ریاست نوری المالکی، نخست وزیر سابق عراق از مجموع ۲۱ وزارتخانه به ۱۵ وزیر پیشنهادی رای اعتماد و از موافقت با ۴ وزیر پیشنهادی خودداری کردند.

همچنین در این جلسه، تصمیم گیری درباره دو وزارتخانه نفت و امور خارجه به دلیل وجود اختلافات بر سر وزیران پیشنهادی، به وقت دیگری موکول شد.

در پی رأی پارلمان عراق به کابینه مصطفی الکاظمی، شماری از شخصیت‌ها و مقامات عراقی به وی تبریک گفتند. برهم صالح، رئیس جمهور عراق امروز پنجشنبه با تبریک به مصطفی الکاظمی، نخست وزیر جدید عراق برای کسب رأی اعتماد، بر تکمیل سریع کابینه دولت در سریع‌ترین زمان ممکن تأکید کرد؛ همچنان که «عمار حکیم» رئیس جریان حکمت ملی عراق با تبریک به دولت مصطفی الکاظمی، او را به پایبندی به برنامه وزارتی که ارائه داده، دعوت کرد.