تمکی قره‌باغ؛ درد اصلی کجاست؟

  • انتشار: ۱۸ سنبله ۱۳۹۹
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 94403

نزدیک به یکماه است که مردم و کاربران شبکه اجتماعی، نسبت به حمله طالبان به تمکی هشدار داده و از حکومت، مقامات امنیتی و نمایندگان مردم غزنی خواسته بودند تا نسبت به تأمین امنیت مردم اقدام و از حمله طالبان پیشگیری نمایند.

پایگاه‌های بزرگ طالبان و مراکز تجمع آن‌ها در قره‌باغ، شیر و برله و… بسیار هویدا و برای همگان معلوم است، اما حکومت هیچگاه به پایگاه طالبان حمله زمینی و هوایی نمی‌کنند تا قدرت تهاجم را از آن‌ها سلب کند.

طالبان بدون هیچ مزاحمتی وارد تمکی می‌شوند، خانه‌های مردم را تلاشی و در منطقه وحشت ایجاد می‌کنند، زیرا هیچ نیروی امنیتی در خط مرزی تمکی با طالبان وجود ندارد.

وقتی طالبان وارد منطقه هزاره شد، آنگاه قوای هوایی حملات خود را شروع و منطقه هزاره را جنگ‌جای درست می‌کند. کاملا هویدا است که هر دو طرف؛ هم طالبان و هم حکومت می‌خواهند جنگ را به مناطق هزاره بکشانند و مناطق هزاره‌ها را تخریب و ویران کنند.

اگر ریگ در کفش حکومت نباشد، می‌تواند به راحتی با حمله هوایی به پایگاه‌ها و مراکز تجمع طالبان در قره‌باغ، شیر، برله و گاومیشک کاملا طالبان را فلج و توان حمله به مناطق همجوار را از آن‌ها بگیرد، اما هرگز چنین کاری انجام نداد و نخواهد داد تا جغرافیای جنگ را تغییر دهند.

محمد نسیم جعفری