تلویزون بی بی سی سخنان مرا تحریف کرده است

  • انتشار: ۳۰ عقرب ۱۳۹۳
  • سرویس: تیتر 1سیاست
  • شناسه مطلب: 1020

سرتاج عزیز، مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان در یک تماس تلفنی با محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان با ارائه توضیح در مورد اظهارات اخیرش در مصاحبه با بخش اردوی تلویزیون بی بی سی، بر پایبندی به تعهدات پاکستان در قبال افغانستان تاکید کرد

سرتاج عزیز اطمینان داد که گفته های اصلی وی در این مصاحبه تحریف شده و هدف او اشاره به وقایع گذشته در یک متن تاریخی بوده است.

وی افزود که موقف کنونی پاکستان اینست که در برابر همه تروریست ها بدون تفکیک اقدام میکند.

او همچنین گفت که پاکستان اراده نیرومند دارد تا برای رفع تهدیدات مشترکی که هر دو کشور با آن مواجه است، با افغانستان همکاری نزدیک داشته باشد.

آقای عزیز تاکید کرد که نواز شریف صدراعظم پاکستان به این تعهد خویش پابند است که اجازه ندهد تا از خاک پاکستان بر ضد افغانستان استفاده شود.

آقای اتمر، مشاور امنیت ملی افغانستان نیز در این صحبت گفت که ما شرایط کنونی را کاملا درک میکنیم و این وضاحت سبب اطمینان ما میگردد.

آقای اتمر افزود، ” ما به تعهدات خویش کاملا پابند هستیم. اکنون، یک فصل جدید همکاری میان دو کشور گشوده شده است و توقع ما این است که با تلاش های مشترک بتوانیم هر دو ملت را از چنگال جنگ، بی ثباتی و سایر چالش ها برهانیم و صلح را در منطقه به ارمغان بیاوریم.”

سر تاج عزیز کمی پیشتر و پس از سفر رئیس جمهور به پاکستان در گفتگویی با بخش اردوی تلویزون بی بی سی گفته بود که طالبان افغان دشمن پاکستان نیستند و از این‌رو، پاکستان در مقابل آن‌ها قرار نمی‌گیرد. این مقام ارشد دولت پاکستان همچنین گفته بوده که کشورش تنها برعلیه طالبانی می‌جنگند که برضد منافع پاکستان عمل کنند.

نظرات(۱ دیدگاه)

  1. […] تلویزون بی بی سی سخنان مرا تحریف کرده است […]

نظر شما چیست؟

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: