تلاش شاه سعودی برای جلوگیری از انتشار گزارش قتل خاشقجی

  • انتشار: ۳ حوت ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 107142

شاه سعودی با ارسال پیامی به رئیس جمهور آمریکا از او خواسته است از انتشار گزارش محرمانه درباره جنایت قتل روزنامه نگار منتقد عربستانی جلوگیری کند.

وبگاه خبری ویکیلیکس سعودی به نقل از منابع آگاه فاش کرد که سلمان عبد العزیز پیام محرمانه‌ای برای جو بایدن فرستاده و در آن از رئیس جمهور آمریکا خواسته است مانع از انتشار گزارش محرمانه درباره جنایت قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی شود.

این منابع به ویکیلیکس سعودی گفتند: پیام محرمانه سلمان بن عبد العزیز از طریق شاهزاده ریما بنت بندر بن سلطان، سفیر عربستان در واشنگتن برای جو بایدن فرستاده شده است.

منابع آگاه تاکید کردند سلمان بن عبد العزیز در پیام ارسالی به بایدن بر آمادگی ریاض برای گفت‌وگو با دولت آمریکا درباره موضوعات مختلف و درخواست‌های آمریکا تاکید کرده و در ازای آن از بایدن خواسته است مانع از انتشار گزارش محرمانه درباره قتل جمال خاشقجی شود.

دولت بایدن در اجرای تصمیمات دستگاه قضایی و وعده‌های آن برای در پیش گرفتن رویکرد شفاف در آستانه انتشار گزارش اطلاعاتی درباره قتل جمال خاشقجی قرار گرفته است.

نتیجه گیری این گزارش که انتشار آن طولانی شده است، تاکید دارد که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی دستور قتل جمال خاشقجی را در سال ۲۰۱۸ صادر کرده است.

منبع: yjc

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *