تلاش اولین زن مسلمان برای حضور در کنگره آمریکا

  • انتشار: ۱۴ اسد ۱۳۹۷
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 45871

زن مسلمان سیاه‌پوست اهل ماساچوست برای حضور در کنگره آمریکا اعلام آمادگی کرده است، او گفته من به مذهب خاصی خدمت نمی‌کنم، اهداف من سکولار است و ایمان واقعی من در جایی تجلی پیدا می‌کند که بتوانم توانایی‌های خود را عرضه کنم.

به گزارش تریبون اکسپرس، طاهیرا زن با حجاب و مسلمان آمریکایی از مردم می‌خواهد تا در کنگره به او رای دهند.

طاهیرا وکیل، یک فعال اجتماعی، مسلمان و مادر هفت فرزند است. او در حال حاضر با بزرگ‌ترین معضل زندگی خود یعنی کسب اکثریت آرا انتخابی از سوی حوزه انتخاباتی سفید، روبرو است.

حوزه سفید، حوزه‌ای است که کاتولیک‌ها بزرگ‌ترین گروه مذهبی حاضر در آن هستند که در انتخاب طاهیرا به‌عنوان زنی مسلمان در کنگره نیز نقش دارند، اما حضور طاهیرا در این کنگره بیشتر جنبه‌ای سیاسی دارد تا مذهبی.

به گفته وی، طاهیرا به‌عنوان نماینده‌ای از منطقه غرب ماساچوست است و برای بهبود وضعیت زندگی این منطقه قصد شرکت در کنگره را دارد.

طاهیرا یکی از زنان دموکرات است که امسال نیز انگیزه زیادی برای مخالفت با دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا داشته است. او یکی از پنج نامزدی است که در انتخابات میان‌دوره‌ای ماه نوامبر کنگره به ‌عنوان زنی مسلمان شرکت کرده است.

12 سال پیش نیز کیت الیسون اولین زن مسلمانی بود که وارد مجلس نمایندگان ایالت متحده آمریکا شد. در صورت پیروزی طاهیرا در انتخابات کنگره، وی اولین زن مسلمان آفریقایی_آمریکایی است که وارد کنگره آمریکا خواهد شد.