تعلیق افزایش اعزام نظامیان دانمارکی به افغانستان

  • انتشار: ۱ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: دسته بندی نشده
  • شناسه مطلب: 25805

حکومت دانمارک اعلام کرده است تا زمانی که سایر کشورهای اتحادیه اروپا تصمیم خود را برای اعزام سربازان بیشتر به افغانستان اعلام نکرده باشد، دانمارک نیز سربازان بیشتر به افغانستان اعزام نخواهد کرد.

در پی درخواست آمریکا برای افزایش نظامیان در افغانستان حکومت دانمارک اعلام کرده بود که در نظر دارد تا 55 سرباز دانمارکی را به افغانستان اعزام کند اما روز گذشته وزارت خارجه این کشور از تعلیق اعزام این سربازان خبر داد.

وزارت خارجه دانمارک در حالی از تعلیق اعزام سربازان دانمارکی به افغانستان خبر می‌دهد که «کلاوس فردریکسون» وزیر دفاع دانمارک پیش از این در دیدار با «جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا در نشست ائتلاف کشورهای ضد داعش از آماده بودن این کشور برای اعزام نیروهای بیشتر ابراز تمایل کرده بود.

براساس این گزارش حکومت دانمارک اعزام این سربازان را تا زمانیکه سایر اعضای ناتو تصمیم نهایی‌شان در مورد درخواست آمریکا برای افزایش نیرو اعلام نکرده باشد، به تعویق انداخته است.

گفته می‌شود که یکی از دلایل تعلیق اعزام نظامیان دانمارکی به افغانستان توسط حکومت این کشور عدم امید اتحادیه اروپا به بهبود وضعیت در افغانستان دانسته شده است.

از سویی هم مقامات امنیتی دانمارک تصریح کرده‌اند در صورتی که سربازان دانمارکی به افغانستان اعزام شوند نقش جنگی در میدان‌های نبرد به عهده نخواهند داشت بلکه برای تامین امنیت به کابل اعزام خواهند شد.

تعلیق اعزام سربازان دانمارکی از سوی حکومت این کشور در حالی صورت گرفته است که بیشترین نمایندگان احزاب در سیاسی در پارلمان از تصمیمات حکومت حمایت این کشور حمایت می‌کنند.

گفته می‌شود در حال حاضر 14 هزار نیروی نظامی خارجی در افغانستان مستقر هستند که نزدیک به 9 هزار آن را نیروهای آمریکایی تشکیل می‌دهند.